Yazılıma nasıl başlanır?

Udemy kursları olabilir dedikleri gibi. Ama kendinizi Python ile başlicam diye şartlamayın. Hedefiniz veya yapmak istediklerinize göre bir dil seçin. Ama yazılımın mantığını bilmiyorsanız elbette Python daha mantıklı olabilir.

Her şeyden önce İngilizce sonra algoritma sonra Python başla algoritma öğrenmeden yazılıma başlarsan zorlanırsın mantığı kavraman zor olur

Başlangıç için Udemy kursları satın alarak başlayabilirsiniz.

Ücretsiz alternatif olarak BTK Akademi var geleceği yazanlar Turkcell'in olması lazım bu söylediklerim sertifika veriyor Udemy'de ücretli kurslar sertifika veriyor benim gördüğüm kadarıyla yanlışım varsa düzeltin lütfen

Merhaba, yazılıma başlamak istiyorum en kolay ve basit dil Python olduğu için ondan baslayacağım. Nasıl başlayabilirim yazılıma? Nasıl ezberlerim kodları? Simdiden teşekkürler :)
Kodları ezberlemek çok saçma bir şey. Onun yerine mesela if statement ile farklı farklı ufak denemeler yaparak kullanım amacını anlayabilirsiniz. Ama gidip de 50 kere aynı şeyi yazarsanız farklı bir projede tıkanırsınız. İngilizceniz iyiyse freecodecamp kanalını önerebilirim onun dışında ingilizceniz iyi olmasa bile Python Programlama Dili — Yazbel Python Belgeleri Python için bu kaynağı önerebilirim. Python 3.9 sürümünü içeriyor bildiğim kadarıyla bu document. Onun dışında Udemy'de 100 days of code önerebilirim. 100 günde her gün farklı farklı projeler yaparak size öğretiyor. İlk önce freecodecampdan ve documentten temelleri kavradıktan sonra 100 days of Code'a başlayabilirsiniz.

Her şeyden önce İngilizce sonra algoritma sonra Python başla algoritma öğrenmeden yazılıma başlarsan zorlanırsın mantığı kavraman zor olur

Ücretsiz alternatif olarak BTK Akademi var geleceği yazanlar Turkcell'in olması lazım bu söylediklerim sertifika veriyor Udemy'de ücretli kurslar sertifika veriyor benim gördüğüm kadarıyla yanlışım varsa düzeltin lütfen
Udemy'de ve BTK Akademi gibi yerlerde aldığınız sertifikaların pek bir işe yarayacağını sanmıyorum. Adam izlemeden bir yere gitse de o sertifikayı alacak düşünürek, kod yazarak da izlese alacak. Yani sadece yazılım gerektiren sertifikalar işinize yarayabilir. Örnek olarak Exam PL-400: Microsoft Power Platform Developer - Certifications bu tarz sertifikalar size işe alınmanızda yardımcı olabilir. Onun dışında izleyerek alınan sertifikalar çoğu zaman işe yaramaz.

Geri
Yukarı