Yazılıma nasıl başlanır?

Aytunccx

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel İ7-11700 16 core
PALİT RTX 4060 8 GB
32 GB DDR4 RAM
GİGABYTE H510M-K V2 ANAKART
Ekipman
Gamepower Overlord Klavye
Gamepower Voldon Kulaklık
Gamepower Kyojin Mouse
Gamepower İntense X10 23.6" 165 HZ 1 ms Monitör
Merhaba, yazılıma başlamak istiyorum en kolay ve basit dil Python olduğu için ondan baslayacağım. Nasıl başlayabilirim yazılıma? Nasıl ezberlerim kodları? Simdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yazılımı klavyede on parmak öğrenmeye benzetirim arkadaş. Nasıl klavyeyi ilk eline aldığında bir garip geliyor ve bakmadan yazamıyorsun zaman geçirdikçe alışıyorsun yazılım da öyledir arkadaş. Zaman geçirdikçe ustalaşırsın. Ezberlemek yazılımın mantığına aykırıdır. Kod yazdıkça aklına kazınır. Sen yazılımın mantığını çözmeye çalış, ezberi aklından çıkar.

Kodları ezberleme yerine ne işe yaradığını bilin. VS Code ile kodu tamamlayabiliyorsunuz. P yazdığında print() çıkabiliyor mesela.

Merhaba, yazılıma başlamak istiyorum en kolay ve basit dil Python olduğu için ondan baslayacağım. Nasıl başlayabilirim yazılıma? Nasıl ezberlerim kodları? Simdiden teşekkürler :)
En ama en önemlisi bana göre ilk önce İngilizceyi iyice öğrenmek 😄 Ondan sonrada küçük küçük projeler yapıp daha zorlarına ilerlemek.

Hepinize teşekkürler arkadaşlar.

Temel IT bilgisi ve problem cozmeden basla once. Kodu kimse ezberlemez niye ezberlesin zaten internette arattigin an neyin ne oldugu cikiyor olmadi ChatGPT var. Neyi nasil yapacagini ogrenirsin.

Geri
Yukarı