Yazılıma nereden başlanılmalı?

jussive25

Centipat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Selamlar. Malum çağımız belli ileride en çok değer görecek mesleklerden birisi de yazılımcılık. Benim de aslında küçüklükten bir ilgim var ama yazılım hakkında en ufak bir bilgim yok. Yazılıma nereden başlamalıyım ve nereden öğrenmemi tavsiye edersiniz(YouTube kanallarından vs.)? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Python'dan başlayabilirsin. Ben şu anda okulda görüyorum.(Hazırlık okuyorum) biz Python'dan başladık. Henüz o kadar şey bilmiyorum ama çabuk öğrenilebilir.

Selamlar. Malum çağımız belli ileride en çok değer görecek mesleklerden birisi de yazılımcılık. Benim de aslında küçüklükten bir ilgim var ama yazılım hakkında en ufak bir bilgim yok. Yazılıma nereden başlamalıyım ve nereden öğrenmemi tavsiye edersiniz(YouTube kanallarından vs.)? Şimdiden teşekkürler.
Yaşınız 11'den küçükse veya lise hazırlıksanız Türkiye Teknoloji Takımı seçmelerine katılabilirsiniz.

Önce İngilizce öğren. Ardından hangi dili öğreneceksen öğren gidip yabancı kanallardan izle, yabancı forumlarda araştır. Yazılım konusunda Türkçe kaynak oldukça artmasına rağmen hala sıkıntılı, aradığın hataları hep İngilizce kaynaklarda bulacaksın ve bazen orada yapılan açıklamaları anlamak kısıtlı ingilizcen ile zor olacak. İngilizce öğrendikten sonra yapman gereken bir diğer şey "git" hesabı açmak olsun, yaptığın projeleri "git" e yükle. Ardından bir dilden ziyade algoritme öğrenmeye, akış şemaları ile biraz vakit geçirmeye bak. Eee bu kadar yazılım ile kaynaştıktan sonra zaten ihtiyaçlarına öre dil seçme noktasında neyi seçeceğini bulursun. Başlangıçta pek fazla kuralı olmayan bir dil seçmek yerine katı kuralları olan bir dil seçmek ileride işini kolaylaştırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı