Yazılıma nereden başlanır?

YasirLafci19

Decapat
Daha fazla  
Yazılım öğrenmek istiyorum ve C dilinde öğrenmek istiyorum. Sizce direkt olarak C# mı başlayayım yoksa sırayla C, C++ ve C# olarak mı ilerleyeyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi amaç için öğreneceğinize bağlı zaten bu diller biribiriyle baplantılı değil yani C veya C++ bilmeden C# öğrenilemez gibi bir durum yok fakat önceden C bilen biri yazılıma daha aşina olduğu için C# öğrenmesi daha hızlı olacaktır.

C# c ve c++ karışık gelir en basiti C#, Phyton

Sanırım amacınız oyun yapmak genellikle çoğu kişi başlarken bu alan daha cazip geliyor C# öğrenebilirsiniz ama derseniz ki ben yapay zeka ile de ilgileniyorum bot vs yapmak istiyorum Python Basic düzeyi öğrenmesi kolaydır.

Temel IT bilgisi var mi? Bir bilgisayar nasil calisir, RAM nedir nasil veri tutar calisma mantigi nedir, islemcinin calisma mantigi nedir, isletim sistemi nedir, makineler makine dilini nasil cevirir, temel problem cozme becerisi var mi, genel gecer sorulari birilerine sormaktan ziyade kendin Google'da dogru keyword'ler ile arastirabiliyor musun, bir problem uzerinde bunu nasil cozerim seklinde dusunup kendine bir yol haritasi cizebiliyor musun, Ingilizce bilgin ne seviyede once bunlar onemli. Dan dun kod yazarak baslamanin sana faydasi yok cunku.

Yeni konular

Geri
Yukarı