Yazılıma nereden başlanmalı?

Forumdaki arama kısmından sorunun aynısını yaz ve konuları incele, sonra da raporlayıp açtığın konunun kapanmasını iste. Milyon tane konu var bununla alakalı ve cevaplar belli.

Burada adam soru soruyor sen bilgisayarı açarak diyorsun çok mantıklı alkış 99999999ıq.
Tartışmaya teşebbüs edip rencide etmen de senin IQ eksikliğinden meydana geliyor.

Python bana göre biraz abartı bir dil. Kolay ama ne bileyim sanki hiçbir şey yapamıyormuşsun gibi geliyor o dilde.

Python. Şu an çok popüler ve kullanması eğlenceli bana göre. JS de iyi ancak Python tarafındayım.
JavaScript biraz fazla kompleks hocam başlangıç için.

Yazılıma başlamak için herşeyden önce İngilizce seviyeni geliştir. Ardından uygun bir bilgisayarın olmalı kodlama ve yazılım için. Eğer diyorsan İngilizce bilmiyorum ya da öğrenemem, yazılımı unut. Ardından uygun bir bilgisayarın olmalı. İngilizce olayın filan tamam ise algoritma mantığını en son seviyesine kadar çöz. Ama bu olayda algoritma kadar diğer yüzü olan akış şeması da önem taşıyor. Bu ikiliyi de hallettiysen dil seçimine geçebilirsin. Dil olarak C# veya Python seçmeni öneririm. Eğer dilini seçtiysen, üzerinde çalışmaya başlayabilirsin. İlk olarak komutları ve ne anlama geldiklerini öğren. Komut olayını ve anlamlarını da hallettikten sonra kendine uygun platformu ve hedefi kesinleştir. Artık hazırsın!

Geri
Yukarı