Yazılıma Nereden Başlanmalı?

• Konuyu başlatan Gerek
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 28
  • Görüntüleme 2B
Şu an Python ile biraz ilgileniyorum.

O zaman bu C dilleri ve Unity’i mi öğreneyim? Bunları öğrenmem için tavsiye edeceğiniz yerler var mıdır?(kanal,

Bir de if/else şeyleri nedir?
if ve else denetleme kodlarıdır:
if(Türkçesi "eğer" buradan da biraz kavrayabilirsin )
if(ekmeksayisi == 0) burada yazdığımız kodda ekmek sayısı 0 ise kendisine bağlı olan kod satırını çalıştıracaktır.

else(aksi takdirde)
ekmek sayısı 0 değilken çalışacak ve kendi altındaki kodları çalıştıracaktır.

edit=imla.

Algoritma önerenler ne düşünerek yazıyor bilmiyorum ama algoritma ile başlanılmaz. Çoğu bilgisayar mühendisliği programı algoritma dersini 2 veya 3. sınıfta veriyor. Sizce o zamana kadar hiç programlama yapmıyorlar mı?

Kendinize bir dil seçip Udemy üzerinden bir eğitime başlayın.
Söylediğiniz amaç ve dünyanın durumuna bakıldığında C# öğrenmeniz bana mantıklı geliyor.

Bunu dersi görürken öğreneceksiniz zaten. :) Site üzerinden şöyle örnek vereyim
eğer (if) @Gerek bu konuya cevap yazarsa
{
konu takipçilerine bildirim gönder
}
değilse (else) (yani cevap yazılmazsa)
{
devam et
}

Gibi kullanımı var :)
if ve else denetleme kodlarıdır:
if(Türkçesi "eğer" buradan da biraz kavrayabilirsin )
if(ekmeksayisi == 0) burada yazdığımız kodda ekmek sayısı 0 ise kendisine bağlı olan kod satırını çalıştıracaktır.

else(aksi takdirde)
ekmek sayısının 0 değilken çalışacak ve kendi altındaki kodları çalıştıracaktır.
Anladım bunları da çalışırken göz önünde bulundurucam, biraz olsun anlattıklarınızı kavradım gibi.

Algoritma önerenler ne düşünerek yazıyor bilmiyorum ama algoritma ile başlanılmaz. Çoğu bilgisayar mühendisliği programı algoritma dersini 2 veya 3. sınıfta veriyor. Sizce o zamana kadar hiç programlama yapmıyorlar mı?

Kendinize bir dil seçip Udemy üzerinden bir eğitime başlayın.
Söylediğiniz amaç ve dünyanın durumuna bakıldığında C# öğrenmeniz bana mantıklı geliyor.
İşte mantıklı bir cevap. :) Kimse kelime bilmeden cümle kuramaz önce kelimeler öğrenilir sonra cümle kurulmaya başlanır ama anlatamıyoruz maalesef. :)

Daha açıklayıcı olabilir misin?

Öneriniz var mı?
Ben Python eğitimi aldım. Bu siteden kolayca eğitimleri yapabilirsiniz.

Basit oyunlar yapmak istiyorum (Hiç değilse düzgünce öğrendikten sonra kendimi denemek istiyorum.), hangi dili öğrenmeliyim? Ne indirmeliyim ve çalışmalarımı nereden yapmalıyım, tabii ki nereden öğrenmeliyim? Temel bazı bilgileri de anlatabilir misiniz? 2D bir oyun yapmak için örneğin nereden başlanılmalı?

www.udemy.com dan kişiler kurs yapıp yayınlıyorlar, istediğin kurs ismini yazıp , seçilen kursun alt kısmında yazılan yorumlara bakarak kurs tercihi yapabilirsin, genelde kampanya yapılıp 27 tl 35 tl civarı satışları yapiliyor ve ömür boyu hesabında kalıyor, google ve youtube den hangi kurs gerekliyse , udemy den bakıp bi başlangıç yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı