Yazılıma nereden başlanmalı?

Website ve bazı programlar yapmak istiyorum mesela CCleaner gibi işe yarar uygulamalar. (o kadar değil ama yani Mem Reduct gibi uygulamalar diyelim RAM temizliği yapan falan) başka planım olacağını sanmam. Editör'de buldum notepad++ diye alıştım bile şimdiden 😃

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mesela Visual Studio üzerinden çeşitli uygulamalar yaparak C# üzerinde kendini geliştirebilirsin.
Notepad++ en düşük sistem kullanan olduğu için ben de onu seçtim. Öyle modernliğe gerek yok site falan modern olsun yeter. 😁

Ama bence Visual Studio Code daha fazla seçenek sunuyor.

Merhaba,

Python ile başlamanız öneririm, daha fazla kaynağa ulaşabilirsiniz, ayrica derleme gibi bir durum olmadığından dolayı hizlica yaptıklarınızın sonuçlarını görebilirsiniz. Hem yerel programlar hem de Web tabanlı programlar geliştirebilirsiniz. Sonrasinda PHP öğrenirsiniz, hibrit program denemeleri yaparsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mesela Visual Studio üzerinden çeşitli uygulamalar yaparak C# üzerinde kendini geliştirebilirsin.

Ama bence Visual Studio Code daha fazla seçenek sunuyor.
NotePad++ ayarlarına girdiğimde orada C++,C gibi kodları desteklediğini söylüyor
Bence C# öğrenin tabii size kalmış.
Merhaba,

Python ile başlamanız öneririm, daha fazla kaynağa ulaşabilirsiniz, ayrica derleme gibi bir durum olmadığından dolayı hizlica yaptıklarınızın sonuçlarını görebilirsiniz. Hem yerel programlar hem de Web tabanlı programlar geliştirebilirsiniz. Sonrasinda PHP öğrenirsiniz, hibrit program denemeleri yaparsınız.
Adobe Dreamweaver'a bakabilirsin. İlerleyen zamanlarda da ASP.NET'e de yönelebilirsin.
Tamam hocam hepinize teşekkür ederim.Ben Pythondan gideyim 😄

Notepad++ ayarlarına girdiğimde orada C++,C gibi kodları desteklediğini söylüyor.

Ama Visual Studio C gibi programlama dilleri için bence en iyisi ama siz bilirsiniz yine de.
Notepad++ ayarlarına girdiğimde orada C++,C gibi kodları desteklediğini söylüyor.

Tamam hocam hepinize teşekkür ederim. Ben Python'dan gideyim 😄

Yani Python daha iyi olur.

Geri
Yukarı