Yazılıma nereden başlanmalı?

Tufan Kayra

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımcı
Merhaba sorum başlıktaki gibi. Ben açıkçası başladım denebilir. Web tasarımcılığı için HTML öğreniyorum. Ondan sonra zaten CSS ve JavaScript'e geçiş yapacağım. Bu dillerden başlama sebebim web sitelerin artık çok önemli bir unsur oluşu. Freelance veya maaşlı olarak çalışabileceğim alanlar var ve kolay diller. Fakat bu yüzden öğreneni ve öğrenmiş olanı çok. Bu dilleri öğrenmeye devam etmeli miyim? Ya da öğrenince bu bilgime hangi dilleri eklemeliyim ileride ekmeğini yiyebileceğim türden. Biraz baktım ve web sitelerin Back-End kısımlarına geçebilirim diye düşündüm. Bu sayede biraz daha kapsamlı bir site isteyen müşterilerinin işlerini tek başıma görebilirdim. Ama sonradan bu gelişen yapay zeka ile bir web site tasarlamanın insanların elinden alınabileceğini düşündüm (gerçekten kolay bir iş çünkü). Veri bilimi, yapay zeka gibi terimlere de geçiş yapabilirim diye düşündüm fakat bunlar hakkında hiçbir fikrim yok. Bu dilleri öğrenmenin veya yazmanın bir maliyeti var mıdır? Biraz fazla konuştum biliyorum fakat gerçekten bu konular hakkında biraz kaygılarım var. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Araştırmayı öğrenmekle başlayın...

1691781911243.png

Yazanlardan tatmin olmadın benim sorum hangi dille başlanmasıydı.

Teşekkürler sanırım bu site daha faydalı olacak.

Şu metnime bakabilir misin?

Geri
Yukarı