Yazılıma nereden başlanmalı?

Emir DN

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, şu an 14 yaşındayım ve gelecekte yazılım mühendisliği okumak istiyorum fakat üniversiteye hiçbir bilgim olmadan gitmek istemiyorum. Yani az da olsa hazırlanmak istiyorum. Bu iş için nereden başlamalıyım? Ve nasıl gelişirim?

Seni ileri düzeye taşımayacak olsa da Udemy'de güzel kurslar var. Video izleyerek değil de hata yaparak öğrenilmesi daha mantıklı geliyor bana. Öğrendiğin şeylerle sürekli bir şeyler yapmaya çalış kafandan. Yanlış yap önemli değil diyeceğim fakat yanlış yapman daha önemli çünkü yanlışını düzeltirken daha fazla şeyler öğreniyorsun. :)

Bunu videoyu izleyip en azından hangi alan için ne ile başlaman gerektiğini öğrenebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ve en iyi yazılımcı internetti aradığı şeyi en doğru şekilde arayan yazılımcıdır. 😝

Selam arkadaşlar, şu an 14 yaşındayım ve gelecekte yazılım mühendisliği okumak istiyorum fakat üniversiteye hiçbir bilgim olmadan gitmek istemiyorum. Yani az da olsa hazırlanmak istiyorum. Bu iş için nereden başlamalıyım? Ve nasıl gelişirim?

Algoritma ve akış diyagramlarına göz atarak tüm programlama dillerinin nasıl çalıştığını, döngülerin ve arka planda dönen işlemlerin nasıl çalıştığını öğrenmelisiniz. Buradaki mantığı kaptıktan sonra emin olun hiçbir programlama dilinde bu neden böyle deyip ezberlemek yerine kafanızda oturmuş şekilde mantığıyla beraber öğreneceksiniz. Programlama dillerine bakmadan önce 1 hafta da olsa buna göz atıp mantığı kavrayın. Sonrasında dillere geçin. Ki üniversite kurumları bile bu mantıkla ilerlemekte.

Geri
Yukarı