Yazılıma Nereden Başlanmalı?

Yani programlama dili değil. İşaretleme dili. Bildiğimiz program yapılmıyor. Web alanında kullanılıyor.

Text'i görüntüye çeviriyor, temel mantığı bu diyebiliriz. Fakat yeni başlayacak biri için pek bir anlam ifade edeceğini düşünmüyorum.

Python başlayabilir, sonrasında da Js + HTML ile devam edebilir. Tabii bunların çoğu "hobi" amaçlı kalır.

Meslek edinmek istiyorsa ciddi bir eğitim almalı.

Öyle biliyorum ha banlama sonra.

Neden banlayayım? Ban makinesi miyim ben?

Text'i görüntüye çeviriyor, temel mantığı bu diyebiliriz. Fakat yeni başlayacak biri için pek bir anlam ifade edeceğini düşünmüyorum.

Python başlayabilir, sonrasında da Js + HTML ile devam edebilir. Tabii bunların çoğu "hobi" amaçlı kalır.

Yok yani bildiklerim yanlış ise banlama diye.

Mobil uygulamaların bir kısmı HTML temelli. Javascript ile kullanıldığında, tarayıcı üzerinde çalışan uygulamalar mümkün. Android'de Webview adında bir uygulama var ve varsayılan seçildiğinde, kurulu olmayan HTML dosyalarını da çalıştırıyor.

Geri
Yukarı