Yazılıma yeni başlayan birisi için yazılım dili önerisi

Ne kadar zordan başlarsan diğer dilleri kavraman o kadar kolay olur. Python kolay bir dil evet ama sonrasında makine diline daha yakın dilleri öğrenirken büyük zorluklar çekersin.

İroni yaptın biliyorum ama siz C ile ne yaptınız ki arkadaşa C öneriyorsunuz? En azından nedenini söyleyin.

Ne kadar zordan başlarsan diğer dilleri kavraman o kadar kolay olur. Python kolay bir dil evet ama sonrasında makine diline daha yakın dilleri öğrenirken büyük zorluklar çekersin.
Yaptığından anlamadıktan sonra ne anlamı var?

Yazılıma başlamak istiyorum ve hevesimi kırmayacak ve beni fazla zorlamayacak bir dil öğrenmek istiyorum. Hangi yazılım dilini önerirsiniz?
İlk algoritma öğrenmelisin. Hangi dil olacağı ise yapacağınız işe göre değişir. Ben yapay zeka üzerine gittim Python öğrendim. C# yada Python benim tavsiyem. Onun haricinde pek kullanışlı değil ama Lua'da kolay bir dildir. Zamanında eğlencesine öğrenmiştim.

Bu alanla yakın olan birisi olarak ilk önce yukarıdaki arkadaşın dediği gibi algoritmayı öğren (temel bu). Ondan sonra hangi alana yönelmek istiyorsun onu seç. (diller hakkında çok bilgili değilim) Python olabilir. Ama ben C# derdim. Bana göre bu daha kolay ayrıca nesne tabanlı programlamaya girer(birçok alanı var ama ben bunun üzerinden ders aldım). Özet dil sana kalmış ama önce temel olan algoritmayı öğren ondan sonra hangi alanda ilerlemek istiyorsan onun programlama dilini öğren.

Yeni konular

Geri
Yukarı