Yazılımcı olmak için hangi lise tercih edilmeli?

Merhaba ben 8. Sınıf öğrencisiyim yeni liseye geçeceğim LGS'ye girdim pek iyi geçti diyemem ama beni bilgisayar PC falan çok ilgim var yazilim okumak istiyorum sizce hangi liseye gitmeliyim 319 puan aldım matematik İngilizcem pek iyi değıl yardımcı olurmusunuz lütfen hangi liseye gidersem yazilim öğrene bilir ve o mesleği yapabilirim

Merhaba ben 8. Sınıf öğrencisiyim yeni liseye geçeceğim LGS'ye girdim pek iyi geçti diyemem ama beni bilgisayar PC falan çok ilgim var yazilim okumak istiyorum sizce hangi liseye gitmeliyim 319 puan aldım matematik İngilizcem pek iyi değıl yardımcı olurmusunuz lütfen hangi liseye gidersem yazilim öğrene bilir ve o mesleği yapabilirim
Dostum daha yaşın küçük bilgisayar seviyorum diye yazılımcı olmak çok saçma bir düşünce kod yazmak oyun oynamaya benzemiyor önce bi udemy'den oyun kursu alarak başla eğer hala sevdiğini düşünüyorsan o zaman kendine yol çiz.

Bilgisayar alanında meslek lisesine git. M. T. O. K bölümleri araştır. Ankara gazi üni. Isparta'da falan var. Normalde 50 binle girdiğin bölüme mtok olarak 130 140 binle girebiliyorsun ve mühendis diploması alıyorsun. Bu dediğim Ankara için diğer şehirler çok daha düşük. Diğer yorumları okumadım bile direk buna odaklan gerisini boş ver. Kolay gele.

Şimdi bayağ değişiklik var ama benim babam 44 yaşında, meslek lisesine gitmiş ve bilişimci olmuş. Ama onu bilişimci yapan şey ilgisi ve sevgisiydi. Bilgisayar, işi ve oyunlar onun tutkusu gençliğinden beri. Bence istersen derslerini de düzeltebilirsin, istediğin mesleği de seçebilirsin. Başarılı olmamak için hiçbir engelin yok, sadece emek gerek.

Geri
Yukarı