Yazılımcı olmak için ne yapmak gerekli?

Yaitoo0

Femtopat
Daha fazla  
Dostlarım, ben yazılımcı olmak istiyorum ama sayısalım bayağı kötü.
Sayısal konusunda kendimi zorlarsam geliştirebilirim ancak yazılımcı olmak için ne gibi bir liseye gitmeleyim veya hangi bölümü tercih etmeliyim bilmiyorum.
Size bir danışmak istedim.

Lise, üniversite, kurslar hepsi gereksiz zaman kaybı eğer ki olmak istiyorsan yazacaksın üreteceksin gün gelecek tekrara düşecek hatalarla karşılaşacak ama yılmadan onarmaya çalışacaksın. Sıkıldığın an kaybettin bil.

İyi lise notları üstüne iyi TYT+AYT devamında ise iyi bir bilgisayar veya yazılım bölümü kazanacaksın. Bazı arkadaşlar üniversiteye gerek yok kendini geliştir yeter falan diyecek ama maalesef ki 2024 yılında bu söylenenlerin geçerli olduğunu düşünmüyorum evet belki 2016 yılında liseye başlamış ve 2020 yılında sektöre atılmış olsaydınız kendinize bir yer edinebilirdiniz ama şu an ülkenin en iyi okulları tamamen donanımlı, potansiyelli yüzlerce yazılımcı mezun ederken, lise mezunu kişilerin aynı bilgiye ulaşsalar bile bir yer bulabilecekleri konusunda şüpheliyim.

Hesap makinesi nasıl yapılır YouTube'dan videosunu izleyerek olabilirsin hocam yavaş yavaş aklına ne geliyorsa yapabilirsin bu sayede mantığını da anlamış olursun iyice.

Geri
Yukarı