Yazılımcılık matematik gerektirir mi?

SeeAndLive

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben yazılımcı olmak istiyorum ancak matematiğim kötü matematik gerekir mi? Gerekliyse neden gerekli? Nasıl geliştirebilirim normalin çok çok altın da özel ders bile alsam anlamıyorum.
Neyse şu varki yaşın 14 ama 3 ay tatile girerken hobi&freelancer olarak yazılım kullanmak istiyorum ve büyüdüğüm de ise yazılımcı olmak istiyorum ne yapabilirim bunun için?

Yazılım konusunda iyi olmak neden sonuç ilişkilerinde ve sayısal, analitik ilerlemesinde çok iyi olmalısın. Olaya matematik olarak bakmaktan ziyade biraz daha geniş bakarsan ne demek istediğimi anlayacaksındır dostum.

Sanırım sayısal bölümden kazanılıyor. İşin içinde matematik olsun yada olmasın o işi sınavla kazanmak istiyorsan matematik yapman lazım. Zaten işin içinde Matematik çok fazla.

Matematik çoğu şeyin temelidir. Çok basit bir örnek verebilirim. Web üzerinde çalışırken bir çarkıfelek yaptım. Tutup tabii ki şimdi bunun algoritmasını anlatmayacağım. Fakat matematiksel olarak birçok terim işin içine giriyor ve sadece bir çark çevirmek için Pi'ler mi dersin, alan hesaplama mı dersin...

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerekiyor, şimdiden dert etmene gerek yok. Sen ilk öncelikle LGS sınavına çalışmalısın, önceliğin dersler ve sınavlar olmalıdır.

Matematikte gelişmek için bol zamanınız var, çalışabilirsiniz.

Ne gerekli diyebilirim ne de gereksiz. Bu tamamiyle senin çalışacağın alan ve proje ile alakalı bir durum. Yani çok fazla matematik bilmeden de gayet bir yazılımcı olarak çalışabilirsin ama temel bazı şeyleri bilmen kesinlikle gerekiyor.

Ayrıca yazılım veya bilgisayar mühendisliği okuyacaksan mecburen matematik, ayrık matematik, sayısal çözümleme, olasılık ve istatistik, diferansiyel denklemler gibi dersleri alacaksın.

Merhaba arkadaşlar ben yazılımcı olmak istiyorum ancak matematiğim kötü matematik gerekir mi? Gerekliyse neden gerekli? Nasıl geliştirebilirim normalin çok çok altın da özel ders bile alsam anlamıyorum.
Neyse şu varki yaşın 14 ama 3 ay tatile girerken hobi&freelancer olarak yazılım kullanmak istiyorum ve büyüdüğüm de ise yazılımcı olmak istiyorum ne yapabilirim bunun için?

Kesinlikle gerekir, temel matematik zaten gerekli bilfiil oyun yapacaksan ekstra gerekir dostum.

Geri
Yukarı