Yazılımda hangi alana yönelmeliyim?

EbubekirBAS1907

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben ebubekir, ben şu anda yazılım öğreniyorum. Daha önceden orta düzey C# ve Java bilgim var ve 1-2 haftadır web geliştirme öğreniyorum. Şimdi ise Unreal Engine ile oyun geliştirmeye merak saldım ve bunu öğrenmeye başladım.
Çok fazla karar değiştirdim ve ne yapacağımı pek bilmiyorum. Oyun geliştirmek de hoşuma gidiyor, web geliştirmek de, C# ve Java ile projeler geliştirmekte açıkçası ne yapacağımı bilmiyorum.

Ben zamanında oyun geliştiriyordum fakat web alanındaki freelancer iş yoğunluğundan dolayı web alanına kaydım. Bunu yapmamın tek amacı para idi.
Şuanda frontend dev olarak bir kurumsal firmada çalışıyorum.

Oyun programlama baya zevkli idi. Özledim o alanı. Özellikle C++ ve Game Jamleri.

Eğer amacın öğrenmek ise öğren.
Ama kariyer odaklı ise bir yolu seç ve o alanda uzmanlaş. Diğer yolu hobi olarak yaparsın.

Hepsi gecerli kariyer alanlari.
Kendin karar vermelisin.
Birisi cikacak X diyecek, oteki Y diyecek; ikisi de senin karakterini bilmeden kendisine gore bir oneride bulunmus olacak.

Ben zamanında oyun geliştiriyordum fakat web alanındaki freelancer iş yoğunluğundan dolayı web alanına kaydım. Bunu yapmamın tek amacı para idi.
Şu anda frontend dev olarak bir kurumsal firmada çalışıyorum.

Oyun programlama bayağı zevkli idi. Özledim o alanı. Özellikle C++ ve Game jamleri.

Eğer amacın öğrenmek ise öğren.
Ama kariyer odaklı ise bir yolu seç ve o alanda uzmanlaş. Diğer yolu hobi olarak yaparsın.

Cevabın için teşekkür ederim. Benim amacım aslında şimdiden öğrenip geleceğime iş alanında kariyer alanında bir katkısı olması.

Geri
Yukarı