Yazılımda not tutmalı mıyım?

bedrhnaliakcy

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İndie software
Merhaba arkadaşlar, ben yazılımda belli bir yere zaten geldim ama ben genelde not almıyorum. Yani gerekli mi veya not alınacak ise her şey mi yoksa belli kısımlar mı veya unutabileceğim yerler mi çünkü bana genelde şöyle oluyor. Çalışmaya başlıyorum ve aktif katılım oluyor ama not tutmaya gelince hem zaman kaybı olarak görüyorum hem de çalıştığım yerdeki konuya diyorum ki bunu yazsam ne olur yazmasam ne olur?

Kısacası bana bu konuda bir akıl verin. (dikkat: Akıl verirken aklınızı kaybetmeyin!)

Yazılım, programlama, kodlama gibi şeylerde not tutulması gerektiğini düşünmüyorum pratikle alakalı yani yeni yeni projeler yapmakla ama bazen çok çok önemli bir yere rastlarsanız zaten deftere yazacak değilsiniz hemen not defterini açarsınız yazarsınız çok zaman kaybetmezsiniz yani. Ama bunun yerine dediğim gibi farklı farklı projeler yapmak daha yararlı.

Tekrar amaçlı not tutmakta fayda var.
genelde tekrar kısmını şöyle yapıyorum. Konular tamamen bitiyor. En son en baştan hızlı bir şekilde tekrar ediyorum veya dokümanlara hızlı bir göz atıyorum ya da 1 videoda anlatanlar var onları izliyorum.(yerli yabancı)

Yazılım, programlama, kodlama gibi şeylerde not tutulması gerektiğini düşünmüyorum pratikle alakalı yani yeni yeni projeler yapmakla ama bazen çok çok önemli bir yere rastlarsanız zaten deftere yazacak değilsiniz hemen not defterini açarsınız yazarsınız çok zaman kaybetmezsiniz yani. Ama bunun yerine dediğim gibi farklı farklı projeler yapmak daha yararlı.
Notlarımı zaten deftere değil notion uygulamasını kullanıyorum.

Notlarımı zaten deftere değil notion uygulamasını kullanıyorum.

Hocam zaten öyle tutuyorsunuz diye değil de eğer çok önemli ve unutacağınızı düşündüğünüz bir yer görürseniz zaten çok fazla zaman kaybetmezsiniz diye dedim. Yani iş biraz sizde bitiyor gerekli görüyorsanız tutun ama dediğim gibi yazılım not tutarak öğrenilmez "bence".

Yazılım geliştiricisiyim. Bence gerek yok. Bol bol kod yazıp örnek yaptıkça aklında kalıyor. Zaten her şeyi hatırlamak gibi bir zorunluluğun yok. İhtiyacımız olduğunda çok basit şeyleri bile unutup tekrar araştırıp baktığımız oluyor.

Geri
Yukarı