Yazılımdan sıkılan birisi bilgisayar mühendisliği okumalı mı?

Siber güvenlikçi olursunuz siz de. Yanlış bilmiyorsam siber güvenlikte ileri düzey programlama gerekmiyor. Temel düzeyde bilmek gerekiyor. Bilgisayar mühendisliği sadece kod yazmaktan ibaret değil. @bitwise hocam ne diyecek acaba?

Siber güvenliğin Türkiye dışında hep geleceği yok gibi hocam kaç bin İngilizce bilen (elinde Android'le hayvan gibi hack yapan) Hintli dururken bize bakmazlar.

Siber güvenliğin Türkiye dışında hep geleceği yok gibi hocam kaç bin İngilizce bilen (elinde Android'le hayvan gibi hack yapan) Hintli dururken bize bakmazlar.
Orasını bilmiyorum hocam. O yüzden bitwise hocamın ne diyeceğini merak ediyorum. Kendisi bu alanda da.
Ama bence önemli. Kendini geliştirmene bağlı diye düşünüyorum. Çünkü biliyorsun onca siber güvenlik olaylarını. Bence önemi daha da artar.

İlgim var dönemlik denilebilir.

Dönemlikse olursun. Fakat unutma bu meslekte bilgilerinin güncel olması gerekiyor haliyle sürekli alanında araştırma yapman, haliyle üstüne düşmezsen bilgilerin eskir. Sıkıcı bulduğun bir şeyi de çok araştırmazsın. Sonuç olarak bu mesleği seversen sürekli kendini geliştirip iyi yerlere gelirsin, sevmezsen yine maaşını alır bir yerde çalışırsın ama daha yavaş yükselirsin.

Bilgisayar mühendisliği sadece yazılımla alakalı değil ki.
Bir projeyi yönetebilirsin, rapor hazırlayabilirsin, tester olarak çalışabilir ve yazılım dilini biraz bilmen yetebilir, sap diye bir sistem var onla çalışıp, sadece o programı kullanarak birçok büyük fabrikada işe girebilirsiniz vs. çok geniş bir alan illa "coder" olacaksın diye bir şey yok yani anlayacağın.

Yeni konular

Geri
Yukarı