Yazılımı bırakmalı mıyım?

Kodlama geleceğin mesleği + ilgi duyduğun alana odaklanmak aşırı önemli bir şey.

Bence ders ve kodlamayı bir arada götürebilirsiniz, tamamen ilgi duyduğunuz alanı bırakmayı asla mantıklı bulmuyorum ben.

Kodlama geleceğin mesleği + ilgi duyduğun alana odaklanmak aşırı önemli bir şey.

Bence ders ve kodlamayı bir arada götürebilirsiniz, tamamen ilgi duyduğunuz alanı bırakmayı asla mantıklı bulmuyorum ben.

Geleceğin mesleği falan değil o gelecek şu an yaşanıyor kim öğretiyor arkadaşlar bunları size? Yapay zeka şu an önde ve ileride kodlamayı tamamen yapay zekanın yapacağını düşünüyorum. Kodlama gibi klavyeden kod yazma amelelik işini insanların yaptığı "modern teknolojik" bir gelecek düşünemiyorum açıkçası. Yapay zeka birkaç alan hariç yazılım alanını ele geçirecektir.

Şu an bile duyduğuma göre ChatGPT'i 4 kod yazabiliyormuş karmaşıkları yapamıyor hatalar yapıyor ama birkaç senede iyi kodlar yazmaya başlar.

Zaten amelelik işi olmasa batılılar kendi yaparlar onlar doktor avukat oluyorlar zengin sosyal işler yapıyorlar bu kodlarıda hindistanlı asyalı fakirlere yaptırıyorlar 3.sınıf ülkelerde böyle abartıldığına bakmayın.

Geri
Yukarı