Yazılımın geleceği bitiyor mu?

• Konuyu başlatan C4a
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 259

C4a

Hectopat
Arkadaşlar, geçen yapılan NVIDIA konuşmasından sonra kodlamanın yerine yapay zekanın geçeceği söylendi ve ben biraz tedirgin oldum çünkü geleceğimi yazılım üzerine kurmuştum. Şu an 11. sınıfı okuyorum ve frontend tarafından HTML, CSS, boostrap, jquery ve React gibi backend olarak Node.js yazıyorum. Backend tarafına daha çok yönelmeye çalışıyorum. Bu son konuşmadan sonra da bayağı bir araştırma yaptım ve bazı kaynaklarda bunun biteceği söyleniyor. Sizce ne yapmalıyım başka?
Geleckte işsiz kalmamak için hangi yazılım diline yönelmeliyim veya başka bir dala yönelmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapay zeka kontrolü eline alana kadar hâlâ geniş iş olanakları sağlanır fakat artık yapay zeka kendi kodlamalarına geçtiği vakit yapabileceğimiz bir şey kalmıyor.

Arkadaşlar, geçen yapılan NVIDIA konuşmasından sonra kodlamanın yerine yapay zekanın geçeceği söylendi ve ben biraz tedirgin oldum çünkü geleceğimi yazılım üzerine kurmuştum. Şu an 11. sınıfı okuyorum ve frontend tarafından HTML, CSS, boostrap, jquery ve React gibi backend olarak Node.js yazıyorum. Backend tarafına daha çok yönelmeye çalışıyorum. Bu son konuşmadan sonra da bayağı bir araştırma yaptım ve bazı kaynaklarda bunun biteceği söyleniyor. Sizce ne yapmalıyım başka?
Geleckte işsiz kalmamak için hangi yazılım diline yönelmeliyim veya başka bir dala yönelmeli miyim?
Hayır bitmiyor. NVIDIA Apple'dan beter bir firma. Yapay zeka işi en çok onlara yaradı çünkü ekran kartı sattılar tonla. Insanları daha da yonlendirmek için konuşuyor adam. Yazılıma olan talep illa azalacaktır ama ben bitiyor diyemem.

Hayir, ancak ihtiyaclar degisiyor. 2 kurs izleyip de kendini developer ilan eden arkadaslar ( ki kendileri zaten developer degiller ) eleniyor, kalanlar da islerini yeni sisteme gore oriente etmek durumunda kaliyorlar.

Yapay zeka kodlamak ve çok ileri düzey kodlama yapmayacaksanız işsiz kalırsınız evet.

Yapay zeka yazılımcılığı bitirecek seviyeye gelirse büyük ihtimal pek çok meslek dalınıda bitirecektir. O yüzden bırakmanız tavsiye etmiyorum.

dostum bu işin içinde birisin biliyor olmalısın yazılım devamlı gelişen bir alan zaten bitme gibi bir söz konusu olamaz ama sistem değişicektir. Örneğin 2-3 tane kurs izleyip iş bulabilen insanlar artık kalmayacaktır. Gerçekten bu işi hakkıyla yapabilen insanlar iş bulacaklardır. Ayrıca yapay zekayı da kullanabiliyor olmalısın.

Geri
Yukarı