YBR de 125 kesici var mı?

BlackDeath

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şuan 2007 model ybr 125 kullanıyorum. Kesici var mı diye soracaktım? Şimdi kesici var mı diye bakayım derken arıza çıkarmayalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Motor ona göre yapılmış ama sesi pek iyi çıkmıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tabi bir F20C Sesi beklemekte olmaz ama kesici var.

Motorunuzu kesiciye sokana kadar zorlamayın hele ki boşta iken motorun maksimum devrinin yarısını dahi geçmeyin gazlayarak. Siz etkisini görmeseniz dahi içeride motor bloğunda kıyamet kopuyor o esnada.

Dostum iyi markalarda pek sıkıntı olmaz. Ama ne kadar devir o kadar motor ömründen feragat çünkü motorlar kilometreyle değil devir sayısıyla ömür biçilmiş makinelerdir bu otomobillerde de böyle motosiklette de. Kesici ile giderken motordan düşmeyi başaranlarda var dikkat et :D

Kardeş o mavi ybr kendisi yaptırmış bendeki full orijinal daha hiçbir parçasına dokunulmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu motorda kesici yok. Siboplar yüksek devirde yetiştiremediği için kesici gibi ses çıkıyor. Uzun süre maksimum devirde tutulursa emme ya da egzoz sibobu açıkken piston siboplara vurabilir, silindir kapağı, silindir, piston, sekman ve krank değişimine kadar yol açabilir..

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı