YBS hangi üniversitede okunmalı?

Bölümden çok memnunum, Üniversiteden değilim.
Ayrıca evet bu bölüm Almanya başta olmak üzere çoğu ülkede revaşta bir bölüm, hatta bende bu bölümü Almanya'da okumak için (Yaklaşık 10 aydır Almanca öğreniyorum B2 seviyesindeyim) (Wirtschaftinformatik olarak geçiyor bu bölüm almanyada) uğraşıyorum.
Gerçekten güzel bir tercih olacaktır YBS okumanız.
Hocam bu bölümün iş imkanı çok mu gerek Türkiye'de gerek yurt dışında?

Hocam bu bölümün iş imkanı çok mu gerek Türkiye'de gerek yurt dışında?

Türkiye'de kendinizi geliştirirseniz her meslekte iş imkanı var, dil öğreneceksiniz İngilizcede yetmiyor, Almanca olacak veya Uzak Doğu dilleri olacak, Yazılım alanında aranan eleman olacaksınız Python, C dilleri, Java gibi dillere hakim olmalısınız, bunları yapan her halükarda iş bulacaktır.
Almanya'da kuzenlerim var, ve bu bölümün gerçekten çok tutan bir bölüm hem okuması hem de bitirmesi zor olan bir bölüm ama bitiren insanlarında çok yüksek maaşlar aldığını söylüyorlar, bende araştırdığımda bu kanılara vararak böyle bir karar aldım. Ülkemizin durumunu biliyorsunuz...

İş imkanı çok ama yine de tanıdık tanıdık tanıdık bu ülke hep bu düzen değişir umarım diyeceğim ama imkanszız ne yazık ki.
Ülkenin durumu değişmeyeceği için ülkeyi çok sormadım hocam. Zaten ülkede böyle iş verenlerin çoğu da yurt dışı merkezli firmalar oluyor. O yüzden yabancı dili eksik etmeyeceğim. Bu bakımdan bana fark yaratacağını düşünüyorum. Fakat üniversite konusunda kararsızım. Kadir Has cidden mantıklı geldi. Kadrosu ve müfredatı iyi duruyor. Tabii, önce kazanmak gerekiyor.

Merhaba. Sıralamanız tam belli değil ama eğer 350,000'lerden düşük gelirse 1 sene daha hazırlanmanızı öneririm çünkü zamanında 600,000'den düşük alan YBS'ler bile 300,000-400,000'lere yükselmeye başladı... Eğer maddi durumunuz elverişliyse konuda tavsiye edilen %50 burslu vakıf üniversitelerini yazabilirsiniz.

Geri
Yukarı