YBS hangi üniversitede okunmalı?

4Cosmos

Hectopat
Daha fazla  
Selam, bu konudan öncesinde YBS okunmalı mı tarzında bir konu görmüştüm. Benim sorum biraz daha farklı. Yarın üniversite sınavına gireceğim ve kafamda birkaç bölüm var. Boun-Marmara olmazsa çok farkı olmaz diyen arkadaşlar var lakin ben yine de danışmak istedim. Büyük ihtimalle sıralamam 250-400k civarı olacak. İstanbul da oturduğumdan dolayı %50 burslu vakıf üniversiteleri kafama yatıyor. Fakat akıl almak istedim. Veya bir üniversitenin iyi eğitim verdiğini anlamak için neye bakmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

Teknik eğitimi daha iyi olan bir üniversitede okuyun. YBS içinde muhasebe de vardı sanırım, ilk o bölüme geçip daha sonra değiştirmiştim.

Üniversiteleri gezip hocalarla konuşman en mantıklısı ben istinyedeyim misal bizim üniversitede bölüm oldukça iyi bazı vakıflarda paso işletme dersi varken 3 yıl sadece veri bilimi dersi görüyoruz ancak geçmeside bayağı zor :D

Üniversiteleri gezip hocalarla konuşman en mantıklısı ben istinyedeyim misal bizim üniversitede bölüm oldukça iyi bazı vakıflarda paso işletme dersi varken 3 yıl sadece veri bilimi dersi görüyoruz ancak geçmeside bayağı zor :D
Yakınımdaki birkaç üniversite Piri Reis ve 29 Mayıs. Bunlar hakkında fikri olan var mı? Birde Gediz var.

Turkiyenin en iyi YBS'si Kadir Has'ta dir. kadroya bakmanizi siddetle tavsiye edeirm.

Yakınımdaki birkaç üniversite piri reis ve 29 Mayıs. Bunlar hakkında fikri olan var mı? Bir de gediz var.

Gidip üniversiteleri gezmen senin için daha mantıklı olur kafana yatıp yatmaması açısından.
Kadrolarına ve imkanlarına baktıktan sonra kesin karar için yine konu açabilirsin.

Osmaniye'de okuyorum bu bölümü, memnun değilim (Yurt dışına gideceğimden dolayı bıraktım) Yazılım istiyorsanız son tercih olmalı, şu an bölüm 415k Civarında ki bu sene (Revaşta olduğundan dolayı) 320-350 civarına kadar çekilebilir) ona göre tercih yapmanızı tavsiye ederim. Yazılım istiyorsanız İskenderun Teknik Üniversitesi YBS bakabilirsiniz. (Gerçekten kaliteli bir müfredatı, Hocaları var.)

Osmaniye'de okuyorum bu bölümü, memnun değilim (Yurt dışına gideceğimden dolayı bıraktım) Yazılım istiyorsanız son tercih olmalı, şu an bölüm 415k Civarında ki bu sene (Revaşta olduğundan dolayı) 320-350 civarına kadar çekilebilir) ona göre tercih yapmanızı tavsiye ederim. Yazılım istiyorsanız İskenderun Teknik Üniversitesi YBS bakabilirsiniz. (Gerçekten kaliteli bir müfredatı, Hocaları var.)
Bölümden mi yoksa üniversiteden mi memnun değilsiniz? Bir farklı konuda bu bölümün iyi bir bölüm olduğunu, üzerine İngilizce ve Almanca eklendiğinde çok fazla iş imkanı sunduğunu (yurt dışı dahil) söylemişsiniz. Anladığım kadarıyla üniversiteden memnun değilsiniz.

Ek olarak İstanbul dışına çok çıkmayı düşünmüyorum, günümüz koşulları vesaire %50 burslu her hangi bir üniversiteyi daha mantıklı hale getiriyor. O yüzden İstanbul içi birincil tercihim.

Bölümden mi yoksa üniversiteden mi memnun değilsiniz? Bir farklı konuda bu bölümün iyi bir bölüm olduğunu, üzerine İngilizce ve Almanca eklendiğinde çok fazla iş imkanı sunduğunu (yurt dışı dahil) söylemişsiniz. Anladığım kadarıyla üniversiteden memnun değilsiniz.

Bölümden çok memnunum, Üniversiteden değilim.
Ayrıca evet bu bölüm Almanya başta olmak üzere çoğu ülkede revaşta bir bölüm, hatta bende bu bölümü Almanya'da okumak için (Yaklaşık 10 aydır Almanca öğreniyorum B2 seviyesindeyim) (Wirtschaftinformatik olarak geçiyor bu bölüm almanyada) uğraşıyorum.
Gerçekten güzel bir tercih olacaktır YBS okumanız.

Geri
Yukarı