YBS üniversite önerisi

solarix

Centipat
Daha fazla  
Eşit ağırlık 40k yaptım. Marmara Almanca hedefliyordum ama büyük ihtimal girmeyeceğim. İstanbul içi özellere bakıyorum. İstinye, Haliç, Piri Reis gibi üniversiteler var. İngilizce okumak istiyorum, hangi üniversiteleri tavsiye edersiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum geçen senenin sıralamalarına bakınca şu şekilde tavsiye verebilirim ben istinye ve haliç üniversitelerini tavsiye etmem piri reis ve ışık üniversitesi olabilir veya özyeğin ve Yeditepe tercih edebilirsiniz ama tabii burs oranı düşüyor eğer tam burslu istiyorsanız Medipol Üniversitesi var fakat Türkçe yine tercih edebilirsiniz.

Vakit ayırdığınız için teşekkürler. Peki neden Haliç ve İstinye üniversitesini tavsiye etmiyorsunuz?

birinin yazdığı gibi istanbul üniversitesinde bu sene ingilizce ybs açıldı. İlk defa öğrenci alacak. Orayı yazabilirsin, gelebilir

İstanbul Üniversitesi YBS İngilizce öneririm. Ancak dikkat et Marmara YBS İngilizce ilk defa 2020 yılında açıldı ve o zaman 36 binden kapattı. Eğer hiçbirinin gelmeme olasılığına karşı imkanın varsa yarı burslu Medipol seçebilirsin. Bölüm sadece Medipol'de akredite olmuş.

Yaşar'ı da yazmayı unutmayın 43K ile kapatmış büyük ihtimal 30k altına çeker ama belli de olmaz hocam. Kampüs olarak çok iyi durmasa da eğitim ve olanak olarak haliç ve istinyenin fersah fersah önünde. Ayrıca haliç ve istinyenin kendi yurtları yok ancak ışık'ın var örneğin. İstanbul üniversitesini de kesinlikle yazın zaten açıktan eğitim olarak yıllardır YBS dersleri veriyorlardı tecrübe açısından çok sorun olmaz İstanbul üniversite'de de.
Yaşarda okuyan birkaç kişiyle konuştuğumda çok memnunlardı. Özellikle C dili başlamaları çok büyük avantaj ve dersleri yazılım ağırlıklı. Konuştuğum kişi 3.senesinde 2.kez erasmusa kabul almıştı ve az kişi olduğundan çok imkan olduğunu söylüyordu. Ancak İstanbul üniyi mi yoksa yaşar'ı mı üste yazacağım ben ona karar veremedim şu anlık yaşar'ı yazacağım gibi.

Yaşar'ı da yazmayı unutmayın 43K ile kapatmış büyük ihtimal 30k altına çeker ama belli de olmaz hocam. Kampüs olarak çok iyi durmasa da eğitim ve olanak olarak haliç ve istinyenin fersah fersah önünde. Ayrıca haliç ve istinyenin kendi yurtları yok ancak ışık'ın var örneğin. İstanbul üniversitesini de kesinlikle yazın zaten açıktan eğitim olarak yıllardır YBS dersleri veriyorlardı tecrübe açısından çok sorun olmaz İstanbul üniversite'de de.
Yaşarda okuyan birkaç kişiyle konuştuğumda çok memnunlardı. Özellikle C dili başlamaları çok büyük avantaj ve dersleri yazılım ağırlıklı. Konuştuğum kişi 3.senesinde 2.kez erasmusa kabul almıştı ve az kişi olduğundan çok imkan olduğunu söylüyordu. Ancak İstanbul üniyi mi yoksa yaşar'ı mı üste yazacağım ben ona karar veremedim şu anlık yaşar'ı yazacağım gibi.
Teşekkür ederim ama İstanbul içi lazım bana, Işık ı devletlerden sonra en başa yazıcam galiba diğerlerine göre daha iyi duruyor

Yeni konular

Geri
Yukarı