YDS/YÖKDİL sınavlarından 50+ puan nasıl alınır?

GodOfToruk

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam,
YDS ve YÖKDİL sınavlarından yüksek puan almış veya 50+ puan nasıl alınacağı hakkında bilgi sahibi arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.
Bu sınavlar için 1 defa kurs aldım çok üzerine düşmedim yalan yok, biraz bilgi sahibiyim. Bu sınavlara sanırsam 6 7 defa girdim fakat halen 50+ puanı geçemedim. Nasıl bir yol izlemem gerekir, ne yapmam gerekir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. En yüksek 40 puan aldım.
Bu İngilizce sınavları benim için psikolojik bir vaka oldu, hayatımı kötü bir biçimde etkiliyor. Yani deseler sana 50 puan vereceğiz ne bileyim 100k para vereceksin veririm yani o duruma geldim.

91 aldım 2022 YDS Ekimden, 2019 Kasım'da da YÖKDİL 82,5 idi sanırım ve bence iki sınava da ne kadar sınavın kendisine çalışırsan da çalış çok iyi alamazsın, klavye kullanmayı bilmeden Word kullanmak gibi olur temel olmadan bu sınavlara çalışmak.

Bol bol İngilizce okuma yap, İngilizceni oturt. 1 sene İngilizce ile yaşa, İngilizce kitap oku dizi izle oyun oyna. Gramerin, kelime haznen, okuduğunu anlaman gelişmeli önce. Ne kadar YDS-YÖKDİL çalışırsan çalış, emek verirsen ver yüksek alamazsın. Kısacası, YDS-YÖKDİL değil İngilizce çalış.

91 aldım 2022 YDS Ekimden, 2019 Kasım'da da YÖKDİL 82,5 idi sanırım ve bence iki sınava da ne kadar sınavın kendisine çalışırsan da çalış çok iyi alamazsın, klavye kullanmayı bilmeden Word kullanmak gibi olur temel olmadan bu sınavlara çalışmak.

Bol bol İngilizce okuma yap, İngilizceni oturt. 1 sene İngilizce ile yaşa, İngilizce kitap oku dizi izle oyun oyna. Gramerin, kelime haznen, okuduğunu anlaman gelişmeli önce. Ne kadar YDS-YÖKDİL çalışırsan çalış, emek verirsen ver yüksek alamazsın. Kısacası, YDS-YÖKDİL değil İngilizce çalış.
Çok teşekkürler yorumunuz için hocam. Ben bu sınavlara 7 kere girdim 40 puanı geçemedim hala. Bu arada İngilizce seviyem fena değil, normalde A2-B1 arasıyım fakat bu sınavlarda asla yapamıyorum. Sınavın kendisine çalışmayı denedim olmadı bu sefer dediğiniz gibi sürekli okuma yapmaya ve kelimelere aşinalık kazanmaya çalışmak istiyorum. Sürekli bir şeyler okumak istiyorum çünkü bu sınav sadece okuduğunu anlamadan oluşuyor gibi hissettim son sınavda

Okuduğunu anlama ve gramer.

A2 ve B1 bu iki sınav için yeterli değil. B2 YÖKDİL için yeterli fakat YDS için C1 gerek. İkisinden de 90 üstü almış biri olarak, kesinlikle kurssuz olmaz diyorum. Kendi çabamla ve yılların birikimiyle YÖKDİL'den 90 aldım ama üstüne koymak için YDS uğruna kurs aldım. Kursu da salmadım günde 4-6 saat çalıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı