Yedek Astsubay olmak için KPSS'ye mi girilmeli?

Hocam ben askeriyede görebileceğiniz her şeyi gördüm ve geçirdim. En büyük denetleme dedikler kara kuvvetleri denetlemesine girdim. Yedek personele kendi ayak işlerini yaptırmaya çalışılar genelde azıcık aklınızı kullanırsanız çok bir sorun yaşamazsınız. Sonuç olarak asker olacak iseniz minimum yılınızı sileceksiniz. Evlenmek gibi bir niyetiniz olmasın komutanlar desen özellikle subay tarafı sadece yatıyor bütün sorumluluk astsubaylarda neredeyse.

Dış kaynak olarak düşünüyorsanız arkadaşların dediği gibi jandarmaya öncelik verin kara kuvvetlerinde askerlik yapılmaz.

Ben kara kuvvetlerinde hava savunmacı olarak yaptığım halde bir sürü rezillik gördüm. En iyi sınıfıdır bir de hava savunma.

Hocam jandarma için boy sınırı 167 diye biliyorum boyumuda şu aralar çok kafaya taktım şerit metre ile ölüyorum 165 çıkıyor sürekli. Sağlık ocağında doktor ayakkabısız ölçtü 169 dedi. Bilmiyorum hangisine inanayım o yüzden boy konusunda şüphem var.

Hocam jandarma için boy sınırı 167 diye biliyorum boyumuda şu aralar çok kafaya taktım şerit metre ile ölüyorum 165 çıkıyor sürekli. Sağlık ocağında doktor ayakkabısız ölçtü 169 dedi. Bilmiyorum hangisine inanayım o yüzden boy konusunda şüphem var.

Dostum 1-2 Cm'den çok bir sıkıntı olacagını düşünmüyorum. Derin nefes alırsanız bile yükselirsiniz o kadar.

Üniversitedeki bölümünüz nedir bu arada? En kritik nokta, yedek asb. çıkarsa hangi branş olarak gideceksiniz acaba?

Hocam jandarma için boy sınırı 167 diye biliyorum boyumu da şu aralar çok kafaya taktım şerit metre ile ölüyorum 165 çıkıyor sürekli. Sağlık ocağında doktor ayakkabısız ölçtü 169 dedi. Bilmiyorum hangisine inanayım o yüzden boy konusunda şüphem var.
Hocam o kadar takılmayın. Doktor ölçtüyse sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı