Yedekleme için 1 TB Disk önerisi

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İş yerinin muhasebe kayıtlarını tuttuğumuz bir bilgisayar var. Bu bilgisayar birkaç defa bozulduğu için USB 3.0 bir disk ile yedekleme yapıyorduk. Bu disk de bozulduğu için yeni bir depolamaya ihtiyacımız var. Tamamen depolama amaçlı kullanılacağı için performansı önemsiz ancak dayanıklı olması önemli. Alabileceğimiz en ucuz ve dayanıklı disk nedir? Tabii ki kasa içerisinde sabit duracak ama beklentim WD Blue veya Seagate Barracuda'dan daha dayanıklı olması.

Ucuz değil ama mekanik parça barındırmadığı için sağlamlık açısından 1 TB SSD almanız daha iyi olur yada google drive, onedrive gibi bulut depolama kullanabilirsiniz.

Öyle tabii ama upload hızımız 8mbps ve bulut yerine bir diskte depolamak daha iyi geliyor , muhasebe yazılımına bakan biri ve ben varım bulut depolama kullanırsak ben işlem yapamazsam o da yaşamayabilir ama disk cihazın içinde olacağı için daha erişilebilir geliyor. Ssd almamız zor.
WD Blue sipariş ettik. C diski hali hazırda Seagate memnunum ama amazonda 390TL ye WD Blue olduğu için kaçırmak istemedim. WD Purple düşünüyordum ama o da dayanıklılık konusunda WD Blue'dan farksızmış.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı