Yemek ve alkol ilişkisi nasıl olmalı?

Fatherboard

Hectopat
Daha fazla  
Aç karnıma alkol içmeyi pek sevmem. Fakat yeterince tok olunca da alkolün keyfini alamıyorum sanki. Alkol almadan önce ne tok ne de aç olmak gerekiyor sanırım. Kafam güzel olunca eve giderken kapanışı bir fastfood büfesinde falan yapıyorum. Normalde yemekleri yavaş yerim fakat alkolden sonra pek bir iştahlı yiyorum ve ayrıca hemen doyma hissim gelmiyor. Fazla yediğim oluyor. Böyle olunca da kilo alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aç karnıma alkol içmeyi pek sevmem. Fakat yeterince tok olunca da alkolün keyfini alamıyorum sanki. Alkol almadan önce ne tok ne de aç olmak gerekiyor sanırım. Kafam güzel olunca eve giderken kapanışı bir fastfood büfesinde falan yapıyorum. Normalde yemekleri yavaş yerim fakat alkolden sonra pek bir iştahlı yiyorum ve ayrıca hemen doyma hissim gelmiyor. Fazla yediğim oluyor. Böyle olunca da kilo alıyorum.
Alkol doyma hissiyatını ortadan kaldırdığı için, beraberinde veya sonrasında tüketilen yiyeceklerin miktarını irade ile ayarlamayı öğrenmek gerekiyor.

Fastfood tarzı yiyecekler, döner, pide, lahmacun gibi standart üretimler dışında fabrikasyon hamburger, pizza gibi şeylerse (yani günlük üretim ve tüketimi yoksa) yeterince kötü.

Alkol çeşidine bağlı olarak yiyecek ile tüketilebilir veya yemekten 2 saat kadar sonra tüketilebilir.

Alkol ac karna icilir bence, ama tavsiye etmiyorum 3 kere alkol kafasinda tutuklanmisligim var.

Geri
Yukarı