Yemeksepeti nereye şikayet edilebilir?

Yer
Niğde
Merhaba bugün Yemeksepeti ile kötü bir olay yaşadım.
Ben saat 18.50'de Burger King'den bir menü sipariş ettim. Yanımda arkadaşım da vardı. Ezan 19.30'da okunuyor orucumuzu açılacaktık.
Açtıktan sonra 8'de halı saha maçımız vardı ve oraya rahat yetişebilirdik ancak bekledik, bekledik gelmedi bir türlü yemek. Saat 19.50'de beklemeyi bıraktık. Orucumuzu açamadan sahaya gittik. Üstüne bir de geç gitmemizin utancını yaşadık.

Kısaca günümü mahvettiler, utanmadan 5-6 defa aramışlar bir de. Geri arayıp sövecektim az daha.
Olay böyle. Şimdi ben bunları şikayet etmek istiyorum. Yaptıkları yanına kalmasın. Nasıl yapabilirim bu şikayeti?
Not: Burger King ile bulunduğumuz yer arasındaki mesafe 5-10 dakikalık bir yol yani siparişimiz çok geç geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletme ile evinizin arasındaki mesafenin bir önemi yok, iftar vakti sipariş yoğunluğu veya normal yoğunluk sebebiyle ürün geç çıkmış olabilir. Size vaadedilen teslimat süresi içerisinde gelmediyse bunu şikayet edebilirsin. Ama sipariş ettiğin yerin sana yarım saat içerisinde teslimat, gibi garantileri yoksa suç biraz da sende. İftar vakti yemek sipariş etmek pek mantıklı bir hareket değil çünkü.

Hocam eğer teslimat Yemeksepeti kuryeleri tarafından yapılmıyorsa sorununuz daha çok siparişi verdiğiniz Burger King şubesiyle alakalı gibi. Tam net bir bilgim olmasa da şikayetvar tarzı sitelerden şikayet edebilirsiniz.

Ben anlamadim yani normal zaten iftarda gelmemesi bunu belirtiyorlar geç kababilir diye. Sonrasinda gelmiş sizi aramışlar siz açmamışsiniz. 5-10 dakikalik yol ise gidip kendiniz alabilirdiniz şikayet etsenizde suçlu siz çikarsiniz.

İşletme ile evinizin arasındaki mesafenin bir önemi yok, iftar vakti sipariş yoğunluğu veya normal yoğunluk sebebiyle ürün geç çıkmış olabilir. Size vadedilen teslimat süresi içerisinde gelmediyse bunu şikayet edebilirsin. Ama sipariş ettiğin yerin sana yarım saat içerisinde teslimat, gibi garantileri yoksa suç biraz da sende. İftar vakti yemek sipariş etmek pek mantıklı bir hareket değil çünkü.

Yemeksepeti üzerinde 35 dakika teslimat süresi yazıyordu.

Hocam eğer teslimat Yemeksepeti kuryeleri tarafından yapılmıyorsa sorununuz daha çok siparişi verdiğiniz Burger King şubesiyle alakalı gibi. Tam net bir bilgim olmasa da Şikayetvar tarzı sitelerden şikayet edebilirsiniz.

Teşekkürler.

Şikayetinizin hiçbir işlemi olmaz çünkü her türlü bahane bulunabilir. Örnek motor arıza yaptı, kurye kaza geçirdi.

Ben herhangi bir sonuç beklemiyorum başkalarında görsün benim yaşadığım şeyi yaşamasın.

Ben anlamadim yani normal zaten iftarda gelmemesi bunu belirtiyorlar geç kababilir diye. Sonrasinda gelmiş sizi aramışlar siz açmamışsiniz. 5-10 dakikalik yol ise gidip kendiniz alabilirdiniz şikayet etsenizde suçlu siz çikarsiniz.

Bu kadar fazla geç kalması normal değil bence.

Geri
Yukarı