Yeni 3060 Ti sistemde kasma oluyor

AlperUstad

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, yeni bir sistem topladım 3060 Ti ve 12400F içeren. Windows 11 kurdum ancak driverlar tam kurulmamış sanırım ve bilgisayarda bir kasma sorunu var. Sorun ne olabilir ve ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok eksik bilgi vermişsiniz, zaten kendiniz sürücülerin düzgün kurulmamış olabileceğini söylüyorsunuz ve ne oynayıp kaç FPS aldığınız da belli değil. Bize biraz bilgi vermeniz gerekiyor yoksa onlarca tahmin yapıp bir yere varamayabiliriz.

Yasaklı uygulama
Herkese merhaba, yeni bir sistem topladım 3060 Ti ve 12400F içeren. Windows 11 kurdum ancak driverlar tam kurulmamış sanırım ve bilgisayarda bir kasma sorunu var. Sorun ne olabilir ve ne yapabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu uygulamayı driver güncellemek için kullanabilirsiniz.

Bu uygulamayı driver güncellemek için kullanabilirsiniz.
Bu programlar sürücü adı altında ne yüklediği belli olmayan programlar. Yıl olmuş 2022 hâlâ bu programları öneriyorsunuz.
Sürücüleri manuel ve kendi sitelerinden güncelleyin.
Ekran kartı haricinde, gerekli sürücüleri zaten Windows kendisi kuruyor. (Tanınmayan donanımlar hariç)

Son düzenleme:
Çok eksik bilgi vermişsiniz, zaten kendiniz sürücülerin düzgün kurulmamış olabileceğini söylüyorsunuz ve ne oynayıp kaç FPS aldığınız da belli değil. Bize biraz bilgi vermeniz gerekiyor yoksa onlarca tahmin yapıp bir yere varamayabiliriz.

Bilgisayarımı yeni kurmuştum, Ethernet'i taktım Windows kurulurken ancak o aşamadan ileri gitmedi restart attı kendi kendine ben de ağa bağlanmadan devam et dedim bilgisayarım TeamSpeak hatasıyla açıldı ve geçişlerde donmalar vardı.

Dediğiniz gibi sürücüler tam kurulmamış.
Sürücülerin tam kurulmaması kasmalara ve donmalara sebebiyet verir mi ?

Son düzenleme:
Bilgisayarımı yeni kurmuştum, Ethernet'i taktım Windows kurulurken ancak o aşamadan ileri gitmedi restart attı kendi kendine ben de ağa bağlanmadan devam et dedim bilgisayarım TeamSpeak hatasıyla açıldı ve geçişlerde donmalar vardı.

Sürücülerin tam kurulmaması kasmalara ve donmalara sebebiyet verir mi ?
Sorunun ne olduğunu tahmin bilmek zor, anladığım kadarıyla Windows'un kurulma aşamasında problemle karşılaştınız öyle mi? Windows düzgün kurulmadıysa çeşitli problemlerle karşılaşmanız normal. Temiz bir kurulum yapmayı deneyin tekrar.

Geri
Yukarı