Yeni Abra A5 V15.8.3 ile ne yapılmalı?

Emred44

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yakın zamanda Abra A5 15.8.3 sipariş verdim ve daha elime ulaşmadı. Yapacağım şeyler nelerdir?
Windows'u kuracağım. Peki sürücüleri yanında gelen flashtan mı kurmam gerekir ve daha neler yapmam lazım virüs programı vesaire? Ve BIOS güncellemesi olayı varmış galiba. Bu konu hakkında bilgim yok. Güncelleme geldiğini nasıl anlayacağım ve nasıl yapacağım?
Teşekkürler.

Yakın zamanda Abra A5 15.8.3 sipariş verdim ve daha elime ulaşmadı. Yapacağım şeyler nelerdir?
Windows'u kuracağım. Peki sürücüleri yanında gelen flashtan mı kurmam gerekir ve daha neler yapmam lazım virüs programı vesaire? Ve BIOS güncellemesi olayı varmış galiba. Bu konu hakkında bilgim yok. Güncelleme geldiğini nasıl anlayacağım ve nasıl yapacağım?
Teşekkürler.

Ekran kartı driverini güncelle onun dışında Windows Update'yi yap. Aygıt yöneticisinden tüm sürücülerin güncel olduğundan da emin ol.

FreeDos olarak aldıysanız 8GB üstü veya altı hatırlamıyorum bir USB Flash diske Rufus ile Windows indirip, bilgisayarınızda kurabilirsiniz. Sürücüleri bilgisayar zaten kendisi indiriyor, indirmediğinde bilgisayar bildirir. BIOS güncellemesi de ekran kartı AMD ise bilgisayarına AMD'nin yazılımını indireceksin, yeni sürüm geldiğinde güncelliyor kendi kendini. NVIDIA ise sitesinden indirip bir flasha atıp BIOS'tan güncellemen lazım. Bunların aynısı işlemci için de geçerli.

Teşekkürler.

Sürücüleri yanında gönderdikleri USB'den kur, sonra ekran kartını elle güncelle iki ekran kartını da. Özellikle tümleşik ekran kartını güncelle yoksa ekran parlaklığı değişmiyor. Windows güncellemelerini kur yeter. Ben de 1 hafta önce aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüleri yanında gönderdikleri USB'den kur, sonra ekran kartını elle güncelle iki ekran kartını da. Özellikle tümleşik ekran kartını güncelle yoksa ekran parlaklığı değişmiyor. Windows güncellemelerini kur yeter. Ben de 1 hafta önce aldım.

İkinci ekran kartı nasıl oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler.

NVIDIA'nın driverlarını kurun(hangi kart ise) onun dışında üstte arkadaşların yazdığı şeyleri yapın. Ve WinRAR ve Malwarebytes yükleyebilirsiniz.

FreeDOS olarak aldıysanız 8 GB üstü veya altı hatırlamıyorum bir USB flash diske Rufus ile Windows indirip, bilgisayarınızda kurabilirsiniz. Sürücüleri bilgisayar zaten kendisi indiriyor, indirmediğinde bilgisayar bildirir. BIOS güncellemesi de ekran kartı AMD ise bilgisayarına AMD'nin yazılımını indireceksin, yeni sürüm geldiğinde güncelliyor kendi kendini. NVIDIA ise sitesinden indirip bir flasha atıp BIOS'tan güncellemen lazım. Bunların aynısı işlemci için de geçerli.

Windows'u öyle kurarsak Key'e ihtiyaç var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı