Yeni açıklanan asgari ücret yeterli mi?

Yeni açıklanan asgari ücret yeterli mi?

• Oy verenlerin toplamı
    232
  • Anket kapandı .
Haftalarca 250₺ için toplanıp durdular. O süreçte her gün masalarına koyulan atıştırmalıkların maliyeti günlük 300-400₺ dan fazla ediyor zaten. Şov yaptılar olan yine vatandaşa olacak. Yetmez kardeşim. Yetmedi, yetmeyecek.

Bu konuda da ampulculer varmış bayağı, şimdi okuyunca şaşırdım. Bu insan müsveddeleriyle tartışığımı dün gibi hatırlıyorum. Acaba bu ''Asgari ücret yeterli'' diyen güruhlar hala aynı düşünüyorlar mı? Muhtemelen Almanya'da takılıyorlardır zaten ya da Troll maaşları yatmıştır onunla geçinirler.

@Batuhant7
Hâlâ asgarî ücretin yeterli olduğunu düşünüyor musun? Fikrini değiştirdin mi? Tüm mesajlarını okudum (her ne kadar eski olsa dahi) eğer hâlâ aynı düşüncede isen diyecek bir şey bulamıyorum...

Yeterli değil. Üstelik çok kötü bir krizle geliyor.
Babamın işyeri, franchise sisteme göre çalışıyor ve şirketin tüm çalışanlarından birer eksiltmeye gidilmiş. Yani bir bayide üç kişi çalışıyorsa iki kişiye düşürülecek. Aynı şekilde iki kişi çalışıyorsa bir kişiye düşürülecek. Üstelik maaş yeterli değil çünkü dolar bazında baktığımız zaman çok kötü bir tablo çıkıyor ortaya. Daha bugün 11$ erimiş durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı