Yeni yılda asgari ücret ne kadar olur?

devonoir

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
EVGA GeForce RTX 2060 KO ULTRA GAMING 6GB
Intel i3-10100F
MSI PRO H410M-B Intel H410
Kioxia 500GB Exceria Serisi NVMe M.2 SSD
Kingston HyperX Fury 16 GB (2x8) 3200 MHz
Arkadaşlar, sizce yeni yılda asgari ücret ne kadar olur?

En az bir 17K olması gerektiği düşüncesindeyim ben. Tabii fiyatlar da ona göre düzenlenir.

Yeni kabine bence fazla zam yapma taraftarı değildir en fazla %50 zam gelir diye düşünüyorum çünkü her sene %100 zam yapılmasına artık karşı çıkacaklar memur maaşlarına gelen zam oranı düştüğünü gördük geçtiğimiz aylarda.

Yeni kabine bence fazla zam yapma taraftarı değildir en fazla %50 zam gelir diye düşünüyorum çünkü her sene %100 zam yapılmasına artık karşı çıkacaklar memur maaşlarına gelen zam oranı düştüğünü gördük geçtiğimiz aylarda.
Gönül ister ki ekonomi düzelsin, ama gel gelelim ki ülke şartları malum. Kirada yaşayan bir aile için geçim cidden çok zor. Yani en azından kira dışında iyi kötü geçimi sağlayacak bir asgari ücret şart.

Evet mevcut maaş düşük fakat doların bir süredir diğer zamanlara nazaran stabil olduğunu düşünürsek normal veya biraz daha altı zam yapabilirler. Ama yeni Merkez Bankası başkanı 1 yıllık bir deneysel sürece gireceğimizi söylemişti. Atacakları adımların piyasayı nasıl etkileyeceğini gözlemleyeceklerini söyledi. Düşünmediğimiz, farklı bir şey de çıkabilir. Ha asgari ücreti 25 bin yaparlar demiyorum tabii ki.

Yani tabii ki gönül ister ki asgari ücretli daha rahat geçinsin eğer dediğiniz gibi 17k yaptıklarını düşünün ardından gelecekler zamlar ne olacak kira fiyatları zam gelmesi çok olası diğer ürünlerin zamlarından bahsetmiyorum bile o yüzden bu kadar yüksek oranda zam gelmesini çok uzak görüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı