Yeni aldığım anakart görüntü vermiyor

Eternalsku

Decapat
Arkadaşlar ekrana görüntü gelmeme ile ilgili sorunum vardı. Deneme-yanılma yoluyla her parçamı denedim. RAM'i başka bilgisayarda çalıştırdığımda çalışıyor. Fakat farklı bir RAM'i kendi bilgisayarımda çalıştırdığımda gene ekrana görüntü gelmiyor. İşlemcim ısınıyor. Ekran kartında da sorun olduğunu düşünmüyorum. Tek sorumun anakartta veya BIOS'da olduğunu düşünüyorum. BIOS'u sıfırlamak için BIOS pilini çıkarıp taktım eğer sıfırlandıysa sorun anakartta. Anakartın bozuk olduğunı nasıl anlayabilirim? Anakart 6 aydır elimde sorunsuz çalışıyordu. RAM takıp çıkarırken bu sorunum oluştu. Anakartın garanti süresi devam ediyor şu an. Ne yapmam gerekiyor? Anakartın kesin bozuk olduğunu nasıl anlayabilirim? Bozuksa garantiye nasıl yollayabilirim? (Hepsiburada'dan aldım. Ama satıcı Hepsiburada değil. Sanaluygun55 adlı bir firma.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalıştığından emin olduğunuz parçalar hariç diğer tüm parçalarınızı teker teker (fatura kopyalarıyla beraber) kendi teknik servislerine gönderebilirsiniz.
RAM takarken devreleri eğmiş, kısa devre yaptırmış olabilirsiniz. Sistem özelliklerinizi yazın.

Yanlış okumuyorum değil mi? Ekran kartın sisteme takılı ama anakarttan görüntü almaya çalışıyorsunuz? Kabloyu ekran kartına takın.
Çalıştığından emin olduğunuz parçalar hariç diğer tüm parçalarınızı teker teker (fatura kopyalarıyla beraber) kendi teknik servislerine gönderebilirsiniz.
RAM takarken devreleri eğmiş, kısa devre yaptırmış olabilirsiniz. Sistem özelliklerinizi yazın.
Asus GeForce GT 1030
AMD Athlon x4 880k 4.0 GHz
Asus A68HM P33 V2 Anakart
8GB DDR3 1600 MHz AMD Islemcide Calisan Ram
500GB Toshiba Harddisk
Belleği anakartınızın farklı bir slotunda deneyin,
Defalarca yaptim. Bir kere acildi F1 veya F2 basmam istendi. Bastim hangisine bastigimi hatirlamiyorum. Daha sonra bilgisayar ekrana goruntu vermedi.
Yanlış okumuyorum değil mi? Ekran kartın sisteme takılı ama anakarttan görüntü almaya çalışıyorsunuz? Kabloyu ekran kartına takın.
Hayir. Ekran kartina takiyorum zaten.

Ram farkli bir bilgisayarda calisiyor.
Bilgisayarimi siradan bit bilgisayarciya goturup sorunumu anlatsam problem olur mu sizce?
Bana sorun işlemci veya RAM’de gibi geldi. Parçaları denemeniz lazım.
Islemci bozuk olsa isinir mi?
Ram farkli bir bilgisayarda calisiyor.
Bilgisayarimi siradan bit bilgisayarciya goturup sorunumu anlatsam problem olur mu sizce?

Islemci bozuk olsa isinir mi?
Islemciyi hic ellemedim bu arada. Ram cikairp taktim ve acilista F1 veya F2 basmam istendi birisine bastim sorunum bu sekilde olustu.

BIOS ekranını görebiliyor musunuz? RAM'leri silgi ile silip yeniden takın. Patlak bobin var mı ona bakın. Siz hatta mümkünse kasa içinin fotoğrafını yükleyin.

Geri
Yukarı