Yeni aldığım anakart görüntü vermiyor

Eternalsku

Decapat
Arkadaşlar ekrana görüntü gelmeme ile ilgili sorunum vardı. Deneme-yanılma yoluyla her parçamı denedim. RAM'i başka bilgisayarda çalıştırdığımda çalışıyor. Fakat farklı bir RAM'i kendi bilgisayarımda çalıştırdığımda gene ekrana görüntü gelmiyor. İşlemcim ısınıyor. Ekran kartında da sorun olduğunu düşünmüyorum. Tek sorumun anakartta veya BIOS'da olduğunu düşünüyorum. BIOS'u sıfırlamak için BIOS pilini çıkarıp taktım eğer sıfırlandıysa sorun anakartta. Anakartın bozuk olduğunı nasıl anlayabilirim? Anakart 6 aydır elimde sorunsuz çalışıyordu. RAM takıp çıkarırken bu sorunum oluştu. Anakartın garanti süresi devam ediyor şu an. Ne yapmam gerekiyor? Anakartın kesin bozuk olduğunu nasıl anlayabilirim? Bozuksa garantiye nasıl yollayabilirim? (Hepsiburada'dan aldım. Ama satıcı Hepsiburada değil. Sanaluygun55 adlı bir firma.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Depolamada sorun olma ihtimali üzerinde hiç durmadık. Depolama biriminizi test eder misiniz?
HDD çalışmasa bile BIOS ekranı gelir.

Size sosyal medyadan ulaşabilir miyim? Patlak yok. Silip denedim. Bios ekranı gelmiyor. Hiç görüntü yok.
Kasa içinin bir fotoğrafını yüklemenizi rica edeceğim.

Kasa kapağı açıkken kontrol edin, güç düğmesine bastığınızda tetikleme yapıyor mu? Hangi hata ışığı yanıyor ana kartta.

Sorunum Anakarta rsm takarken ekranda beliren F1 veya F2 tuşuna basmamı istediğindr herhangi birisine basmamla oluştu. Sistemi 6 Aydır sorunsuz şekildr kullanıyordum. Ram takviyesi yapmak isteyince oldu. Aldığıö yeni rami gönderdim zaten. Eski haliyle açöaya çalışıyorum görüntü yok.
HDD çalışmasa bile BIOS ekranı gelir.

Kasa içinin bir fotoğrafını yüklemenizi rica edeceğim.

Kasa kapağı açıkken kontrol edin, güç düğmesine bastığınızda tetikleme yapıyor mu? Hangi hata ışığı yanıyor ana kartta.
Anakartta herhangi bir LED bulunmuyor. Kasa üstünde herzaman yanıp sönen mavi ışık yanıyor. Sorunsuz çalışırken de bu şekildeydi.

Dosya Ekleri

• IMG-20181021-WA0013.jpg
    IMG-20181021-WA0013.jpg
    194 KB · Görüntüleme: 301
Son düzenleme:
Bellek değişimlerinde gücün kesilmesini ve statik elektiriğin her ihtimale karşı boşaltılmasını bu yüzden öneriyorum. Hatta 4 bellek slot anakart alınmasını da bu yüzden tavsiye ediyorum. Sorun bundan mı kaynaklıdır tabi ki bilemiyorum ama bu önlemler sayesinde daha az yerden şüphelenebilirdik.
Kasadaki bütün parçaları birbirinden ayırıp, kasa dışında sistemi çalıştırmaya yetecek en az donanımla yine statik elektriğe özen göstererek denemekte fayda var.

Geri
Yukarı