Yeni aldığım RX 570 taktığım sistemde çalışmıyor

fertug

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar efsane cuma fırsatlarında MSI RX 570 8 GB ekran kartı aldım. Ekran kartının güç girişi 8 pin benim güç kaynağında 6 pin çıkışı var. Elimde 6 pinden 8 pine çevirici kablo vardı. Onunla ekran kartına bağlantı yaptım ama ekran kartım ve bilgisayar çalışmadı. Acaba molex bağlantılı çevirici mi almam gerekiyor? (Not: Güç kaynağı 500 Watt) Bu arada kartı sökünce PC açılıyor. Kart takılıyken PC açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'nuzun tam modeli nedir? 12V kanalından 500W mı veriyor tam? Bu sorunlar ya ekran kartından ya da PSU'dan oluyor.

Son düzenleme:
Ana kart msi a68hm psu high power 500watt.şimdi şöyle bişey denedim 6 pin den 8 pine çevirdiğim kabloyu çıkardım ekran kartına direk 6 pinlik kabloyu taktım ve bilgisayar açıldı ama bu seferde şöyle birşey karşıma çıktı. bilgisayar bios ekranından windowsa geçerken görüntüyü vermiyor ve ekran kartının fanları duruyor.ekran kartından monitörün kablosunu çıkartıp onboarda takınca görüntü geliyor.bir iki defa resetleyince windows kurtarma ekranı çıktı bir seferde

maselef başka bir sistemde deneme imkanım yok.bios resetleme falanda yaptım.molex bağlantılı 8 pin kablo alıp deneyeceğim birde. bios ekranında hiç bir sorun yok rahatca ayarları falan değiştirebiliyorum windows a geçmiyor yada windows kurtarma ekranı çıkıyor

maselef başka bir sistemde deneme imkanım yok.bios resetleme falanda yaptım.molex bağlantılı 8 pin kablo alıp deneyeceğim birde. bios ekranında hiç bir sorun yok rahatca ayarları falan değiştirebiliyorum windows a geçmiyor yada windows kurtarma ekranı çıkıyor
bende aorus rx 570 vardı 8 pin dönüştürücüyle açmayı denedim kablo yandı bildiğin alev çıktı eridi, sonra kart acaba yandımı diye kontrol etmek amacıyla 6 pinle çalıştırmayı denedim gayet güzel çalıştı oyun bile oynadım ama içim rahat etmedi gittim yeni 8 pin PCI-e güç girişi olan bir PSU aldım şuan kafam rahat, sorunun PSU dan kaynaklı olabilir.

Arkadaşlar efsane cuma fırsatlarında MSI RX 570 8 GB ekran kartı aldım. Ekran kartının güç girişi 8 pin benim güç kaynağında 6 pin çıkışı var. Elimde 6 pinden 8 pine çevirici kablo vardı. Onunla ekran kartına bağlantı yaptım ama ekran kartım ve bilgisayar çalışmadı. Acaba molex bağlantılı çevirici mi almam gerekiyor? (Not: Güç kaynağı 500 Watt) Bu arada kartı sökünce PC açılıyor. Kart takılıyken PC açılmıyor.
Ben de eski PSU'lu sisteme 1080ti takmaya calistim 6 pinliydi kablolar.bir tane 6pini 8pine donusturucum vardi ama bir 8 lige daha ihtiyacim vardi sonradan alip 2 tane 6 pinligi 8 pin yapmistim 2 farkli donusturucuyle ve sistem acilmamisti. Nedeni ise PSU nun 1 tane 6, 1 tane 6+2 pini olmasiymis
6+2 nin 6sini donusturucuye takinca calismamisti sende de 6+2 pin olabilir

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı