Yeni aldığım sistem ekran kartı sürücüsünü kurmak istediğimde kapanıyor

Watch1q

Decapat
Daha fazla  
RAM
Kingston fury beast ddr4 16 GB ram 3200 MHz cl16
SSD veya HDD modeli
Samsung evo212 GB SSD 250 GB SSD 1tb hdd
Ekran kartı
SAPHİRE pulse rx 6600
Anakart
MSI b450m-a pro max
İşlemci
Ryzen5 5600
Merhaba arkadaşlar, kafayı yemek üzereyim daha yeni sistem topladım parçaları bugün geldi ilk başta anakart BIOS güncellemesi yapılması gerekiyormus yaptık açıldı. Sonra Windows falan kurduk neyse ondan sonra driverlari kurmak istediğimde ekran kartı driverlari güncellenince monitörde görüntü gidiyor. Ekran kartı modeli HDMI DisplayPort girişi var sadece benim monitörüm de sadece DVI VGA girişi var dönüştürücü kulanmak istedim ama sorunu çözemedim.

Güç kaynağı NZXT yarı modüler C550 550 wat güç kaynağı.

@Berkay Kiraz hocam yardımcı olur musunuz ne bileyim tanıdığınız bildiğiniz varsa yardımcı olma şansı var mı, kafayı yiyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yarın fotoğraf çekerek veya videolu olarak göstereyim yoksa cozemeyiz gibi.
Aygıt yöneticisine girince görüntü bağdaştırıcisinda ekran kartım görünmüyor harici olan çıkıyor sonra AMD driver indirip kurayım diyorum ekran dolmuyor o bar.
Sonra Windows Update üzerinden toplu güncelleştirme yapayım diyorum sonra bir anda monitör gidiyor karanlık oluyor ardından güvenli modda açınca Aygıt Yöneticisi üzerinden ekran kartım görünüyor ama güvenli modda işlem yapılmıyor diye biliyorum.

Yarın fotoğraf çekerek veya videolu olarak göstereyim yoksa cozemeyiz gibi.
Aygıt yöneticisine girince görüntü bağdaştırıcisinda ekran kartım görünmüyor harici olan çıkıyor sonra AMD driver indirip kurayım diyorum ekran dolmuyor o bar.
Sonra Windows Update üzerinden toplu güncelleştirme yapayım diyorum sonra bir anda monitör gidiyor karanlık oluyor ardından güvenli modda açınca Aygıt Yöneticisi üzerinden ekran kartım görünüyor ama güvenli modda işlem yapılmıyor diye biliyorum.
Yener hocayı konu açarken etiketleyin. Sorunlarınızı sırayla listeleyerek yazın. Halledilir.

Evde uygun TV varsa bununla deneyin. Başarılı olursa dönüştürücü olduğu için Etkin Sinyal Çözümleme kaynaklı da olabiliyor. Update ile de güncelleme yapmayın.

Evde uygun TV varsa bununla deneyin. Başarılı olursa dönüştürücü olduğu için etkin sinyal çözümleme kaynaklı da olabiliyor. Update ile de güncelleme yapmayın.

Hocam yarın yine de konu açsam yardımcı olabilir misiniz?

@Watch1q yeni konu açmaya gerek yok. Buradan devam edebilirsiniz.

Evde uygun TV varsa bununla deneyin. Başarılı olursa dönüştürücü olduğu için etkin sinyal çözümleme kaynaklı da olabiliyor. Update ile de güncelleme yapmayın.

@Yener K. sorun ilk başta belirttiğim gibi sistem yeni çoğu kişi güç kaynağı yetersiz diyor ama yeterli monitör de sadece VGA ve DVI girişleri mevcut ekran kartı üzerinden 3 adet DisplayPort ve HDMI mevcut dönüştürücü ile bağlantı yaptım acaba sorun monitörden kaynakli olabilir mi?

@Watch1q dediğim gibi deneyin. Duruma göre yazarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı