Çözüldü Yeni alınacak PC bir sene kullanılmazsa sorun olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wita

Hectopat
Merhaba bugün webde gezerken bir sistem buldum benim için gayet ucuz alabilirim. Fakat bir sorun var monitör alamıyorum :D. Ve bir daha ki yıla kadar beklemem lazım. Arada kaldım çünkü 1 yıl PC'yi kullanmassam bir problem oluşurmu diye. PC'yi kutusundan çıkartmayacağım sadece 2-3 defa bakarım.
Bilgisayarı saklayacağım oda da rutubet falan yok. Bu konularda pek bir bilgim yok bu yüzden sizin gibi profesyonellere sormak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'lerin son kullanma tarihi olmuyor diye biliyordum :D

Şaka bir yana, güzelce muhafaza edersen hiçbir sıkıntı olmaz.
Umarım dediğin gibi olur.
Cevabın için Teşekkürler.
Böyle yapacağına kullan bence.
Monitör yok bea.
Bu yüzden kullanmayacağım yoksa kullanırım :).
Cevabın için teşekkürler.
Paranızı dolar yapın seneye monitör ile beraber alırsınız.
Benim şansıma o zamana dolar düşebilir :D.
Şaka bir yana haklısın ama vergilerde bir yandan gelince şimdi almak bana en iyisi gibi geliyor.
Cevabın için Teşekkürler
Bir yerde okuduğuma göre SSD'ler oda sıcaklığıyla değişmekle beraber uzun süre kullanılmayınca dosyalar bozulmaya başlıyormuş herhalde. Kesin bir şey diyemem, emin değilim, inanmayın doğru olabilir deyip de. Gerçi siz kullanmayıp bekleteceksiniz herhalde. Sorun olmaz bence ama diğer arkadaşın dediği gibi parayı dolara çevirip ileride daha iyi bir sistem alabilirsiniz belki.
Vergiler olmasa öyle. Yapacaktım zaten.
Tavsiyen için Teşekkürler.
Eski bilgisayarım (15 senelik) 3-4 yıl hiç dokunulmadı kilerde kaldı geçen sene satmasaydım hâla çalışıyordu.
Ne dayanmış be keşke her pc böyle olsa :D.

Son düzenleme:
Umarım dediğin gibi olur.

Monitör yok bea.
Bu yüzden kullanmayacağım yoksa kullanırım :).
Cevabın için teşekkürler.

Benim şansıma o zamana dolar düşebilir :D.
Şaka bir yana haklısın ama vergilerde bir yandan gelince şimdi almak bana en iyisi gibi geliyor.
Cevabın için Teşekkürler

Vergiler olmasa öyle. Yapacaktım zaten.
Tavsiyen için Teşekkürler.

Ne dayanmış be keşke her pc böyle olsa :D.
Televizyon yok mu hiç evde?

Yeni konular

Geri
Yukarı