Yeni alınacak RAM önceki RAM'le aynı olmalı mı?

Ozi_39

Femtopat
Daha fazla  
Yeni RAM almayı düşünüyorum. 8 GB şu an sistemde takılı olan RAM, yeni RAM alırsam takılı olan RAM ile aynı mı olmalı?

1711180523451.png

Şu an bu RAM takılı. Bu RAM'in aynısını mı almalıyım?

Frekans, voltaj ve cl değeri nedir?

Eğer RAM alacaksanız ve eski RAM ile beraber kullanacaksanız tabii ki MHz değerleri aynı olmalı eğer yüksek bir MHz değeri almak istiyorsanız anakartınızın destekleyeceği bir MHz değerinde RAM alıp kullanmalısınız.

Ekstra olarak eklemek istediğim:
En son bunu demiştim "yüksek bir MHz değeri almak istiyorsanız anakartınızın destekleyeceği bir MHz değerinde RAM alıp kullanmalısınız. " Eğer böyle yapacaksanız eski RAM'i çıkarmalı ve onu kullanmamalısınız.

Sisteminizin performansını en iyi hale getirmek için yeni RAM'inizin önceki RAM'inizle aynı DDR türü, CAS latency (CL) değeri, frekans (MHz) ve kapasiteye sahip olmasına dikkat edin; bununla birlikte, özellikler farklı olsa bile RAM'ler genelde çalışmaya devam edebilir, ancak performans düşüşü olabilir. Sisteminizin istikrarı ve performansını maksimize etmek için yeni RAM'inizin, önceki RAM'inizle aynı türü, CAS latency (CL) değerini, frekansı ve kapasitesini taşıması önerilir.

Köye gittim geldim kusura bakmayın
1711215977436.png

i3 10100f işlemci anakart prime h510m-a en fazla 2666 mhz destekliyor
@SlangeBey

Dosya Ekleri

• 1711215930626.png
    1711215930626.png
    16 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı