Yeni alınan Acer Nitro 16 AN16-41 laptopa hangi ayarlar yapılmalı?

BySezgin

Zeptopat
Daha fazla  
İyi geceler arkadaşlar. Bilgisayarı yeni aldım kendim rufuz ile Windows 11 kurulumunu yaptım ve sadece Windows güncellemelerini yaptım. Bu canavarın tam gücünü yakalamak için ne yapmam lazım? Acer'in kendi sitesinden herhangi bir driver veya sürüm indirip kurmadım. Hangilerini kurmam gerekiyor? Ayrıca YouTube'dan müzik falan dinlediğim zaman ses çok iyi gelmiyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

İyi geceler arkadaşlar. Bilgisayarı yeni aldım kendim rufuz ile Windows 11 kurulumunu yaptım ve sadece Windows güncellemelerini yaptım. Bu canavarın tam gücünü yakalamak için ne yapmam lazım? Acer'in kendi sitesinden herhangi bir driver veya sürüm indirip kurmadım. Hangilerini kurmam gerekiyor? Ayrıca YouTube'dan müzik falan dinlediğim zaman ses çok iyi gelmiyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Güç ayarlarını yap, Hazır regedit ayarları oluyor güç ile ilgili onları bulabilirsen güvenilir kaynaklardan kullanabilirsin. Geforce Experience'ı indirebilirsin. Chipset driver kurabilirsin. Sanal bellek oluşturabilirsin. Laptopla ilgili çok bilgim yok ama XMP desteği yoktu geldiyse kullanabilirsin.

Windows update sonucu aygıt yöneticisinde tanınmayan aygıt kalmamış ise sırf daha güncel diye sorun çıkmadıkça manuel driver kurmanızı önermem.

Kurmanız gereken Nitro sense ve care center var.

Daha iyi ses için Xperi DTS... diye iki yazılım var. Daha iyi ses istiyorsanız onları kurmanız gerekiyor. ( Acelesi yok, bu aralar biraz karışıklık var, idare edin bi müddet.)

ek: @BySezgin
Bu aralar bazı sorunlar var ve Microsoft kaynaklı.
Bence Nitro sense ve Care center dışında bir müddet ek yazılım kurmayın.
Onların kurulmasında sorun çıkarsa onları da kurmayın.
Sorun Microsoftun özensiz/aceleci güncellemelerinden kaynaklı.

Son düzenleme:
Buradan xperi driverları indirin ve kurun DTS: X gelir onu açın ses yükselir.

Windows chipset ve GPU hariç tüm güncellemeleri yapar.

AMD sitesinden chipseti indirip kurun
Gforce Experience indirip GPU güncelleyin.

Nitrosens kurulu ise oyunlarda muhakkak oyun/performans modları seçili olsun.

Buradan xperi driverları indirin ve kurun DTS: X gelir onu açın ses yükselir.

Windows chipset ve GPU hariç tüm güncellemeleri yapar.

AMD sitesinden chipseti indirip kurun
Gforce Experience indirip GPU güncelleyin.
@revivality hocamın dediği doğrudur. Ne de olsa biz biraz teorik konuşuyoruz. Tecrübenin yerini hiçbirşey tutmaz. Ben de öğrenmiş oldum. Teşekkürler...

Hocam bu arada dünkü nitro sense konusu hala düzgün çözülmemiş(ti). Kurulmuş ama normal değil, sorunlu. Garip şeyler...

O konuyu kaybettim ben. Yüklediği Windows isosunda da bir hata var muhtemelen. Konu aktifse sende farklı bir ISO indirip bootlasın onu kursun denesin.
Acer Müşteri hizmetlerini aramasını önermiştim, ne yaptı tam hatırlamıyorum. Benzer sorunlar başka müşterilerden de gelmişse ISO kaynaklı değildir heralde...

Yeni konular

Geri
Yukarı