Yeni alınan ASUS anakartta buzzer sesi geliyor

dead walking

Picopat
Daha fazla  
İyi akşamlar, yeni bir anakart aldım ama bu sorunla karşılaştım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sorunum bu.

5. hoparlörden gelen “bir uzun ve dört kısa bip sesi”

İşlemci fan hatası, işlemci aşırı ısınma hatası veya işlemci aşırı voltaj hatası tespit edildiği anlamına gelir.

İşlemci ve işlemci fanınızın düzgün biçimde kurulduğundan emin olun. Buna rağmen hata alıyorsanız, BIOS'a giriş yaparak varsayılan BIOS ayarlarını yükleyin veya CMOS'u temizleyin ve yeniden deneyin.

Sizde 1 uzun 4 kısa geliyor yanlış duymadıysam işlemci fanı doğru takılımı tam oturmuş mu kablosu doğru takılı mı? Bakın bir de anakart reset yapın pili çıkarın biraz bekleyin sonra takın.

Bir de anakart model nedir? Tam yazarsanız işlemcinin fanı doğru yere yani CPU fan kısmına mı takılı bir bakın?

Anakart sorunu gibi duruyor. İmkanınız varsa parçaları başka anakart ile deneyerek anakartın sorunlu olup olmadığından emin olabilirsiniz.
1681496972930.png
Bip sesleri ve anlamları

5. hoparlörden gelen “bir uzun ve dört kısa bip sesi”

İşlemci fan hatası, işlemci aşırı ısınma hatası veya işlemci aşırı voltaj hatası tespit edildiği anlamına gelir.

İşlemci ve işlemci fanınızın düzgün biçimde kurulduğundan emin olun. Buna rağmen hata alıyorsanız, BIOS'a giriş yaparak varsayılan BIOS ayarlarını yükleyin veya CMOS'u temizleyin ve yeniden deneyin.
Ben 3 kısa 4 uzun bip sesi duydum hocam, araştırdığımda bunun hakkında bir bilgi göremedim. Dediklerinizi uygulamak işe yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı