Diş apsesi için doktora ilaçlar kullanıldıktan sonra gidilmesi gerekmez mi?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, diş apsem var. Yaklasik 15 gundur falan. Bugün disciye gittim. Antibiyotik verdi ancak yarin gel dedi, 1. seans basliyormus. Kanal tedavisi dedi. 2-3 seans dedi. Benim bildigim, ilaclar kullanildiktan en son cagirilmiyor muydu? Apseli dise nasıl islem yapabilecek ki apse varken? Apseli dis uyusmuyor. Biri bana anlatabilir mi? Gittigim yer ozel ve Osmaniye'nin en iyi discisi denilebilir, yani en cok olumlu yorum alan.

@kino, @Megaton, @BoşluktaDüşünenAdam

Son düzenleme:
Teşekkürler hocam, haberlere bakinca insan urkuyor. Birisi yaptirirken felc kalmis, birisi olmus mesela.
Son sorum var, siz kac seans oldunuz?
Her seansta bana lokal igne mi vuracak dis etine? Disciye gitmeme ragmen birkac saniyelik agri olacagini biliyorum ve zaten konu agri ise hiçbir şey yapilmayip bekleyince dis agrisinda da cekiliyor, tek fark birinin igne olmasi diye dusunuyorum.

Ben gittiğimde tek seferde yapmıştı, kuzenim dişçi daha önce de demiştim. Bir de o felç olaylarına ne kafanı takıyorsun onun yaşanma oranı %0.1 vardır ya da yoktur. Dünyada her gün onbinlerce insan dişçilerin yolunu tutuyor.

İğne vurur ve lazım. Bir keresinde benim diş taşlarını iğnesiz temizleyecekti çürük olmamasına rağmen sızlatıyor. Bilerek kendim vurdurmuştum hissetmemek için.

Ben gittiğimde tek seferde yapmıştı, kuzenim dişçi daha önce de demiştim. Bir de o felç olaylarına ne kafanı takıyorsun onun yaşanma oranı %0.1 vardır ya da yoktur. Dünyada her gün onbinlerce insan dişçilerin yolunu tutuyor.

İğne vurur ve lazım. Bir keresinde benim diş taşlarını iğnesiz temizleyecekti çürük olmamasına rağmen sızlatıyor. Bilerek kendim vurdurmuştum hissetmemek için.

İlk seansta apseyi alacak herhalde, degil mi? Sorularim mantiksiz olabilir, kusura bakmayin.

İlk seansta apseyi alacak herhalde, degil mi? Sorularim mantiksiz olabilir, kusura bakmayin.

2-3 seans yazdıysa öyle yapacaktır. Apseyi ve çürük sinirleri beraber de alabilir, en iyisini doktor bilir. Bende dolgu yaptığı vakit apse olmadığından sinirleri alıp dolguyu yapmıştı direkt.

Diş alanım değil bilgim yok hocam.

İlaclarla bilginiz vardi sanirsam. Klamoks var dedim ve bu yuzden o tarz bir şey yazmadi sanirsam. Biteral diye bir şey yazmis. Bu arada gargara yazmadi, normal mi? Kendim tuzlu suyla gargara yapayim mi yemek yedikten sonra?

Kendim tuzlu suyla gargara yapayim mi yemek yedikten sonra?

Hocam zaten yakın zamanda 1 2 gündü herhalde gideceksiniz o yüzden 1 2 günlük tedavi pek bir işe yaramaz. Verdiği ilaçları kullanın. Tuzlu suyun o apseye işe yarayacağını da sanmıyorum. Çok ağrı sızı olursa ağzınıza 2 3 tane karamfil atın, emin ağrıyan yerde hafif de olsa uyuşturucu etkisi vardır.

Hocam zaten yakın zamanda 1 2 gündü herhalde gideceksiniz o yüzden 1 2 günlük tedavi pek bir işe yaramaz. Verdiği ilaçları kullanın. Tuzlu suyun o apseye işe yarayacağını da sanmıyorum. Çok ağrı sızı olursa ağzınıza 2 3 tane karamfil atın, emin ağrıyan yerde hafif de olsa uyuşturucu etkisi vardır.

Yarin gidecegim. Yani 2 saat sonra bugün. Bakan doktorun oradan ciktigini ogrendim, baska doktor devam edecek. Herkeste 1 hafta falan ilacla beklenirken ben de boyle olmasini pek anlamadim.

Doktor en iyisini bilir her zaman. Çok takmayın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı