Yeni alınan bir telefonun sıfır olup olmadığını anlama

Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. Öncelikle ilgili Modlara baştan bildireyim; bugün bu başlığı açtım ve çözüm bulanmadım, o yüzden tekrar açıyorum. Yeni telefon aldım, şüpheliyim, kesin bir şekilde 0 olup olmadığını nasıl anlarım?

Eğer tekno marketten fiziksel aldıysanız çalışana kasada telefonu açtırın kutusundan. Eğer dijital geldiyse piline bakın. Bir yerinde hasar veya çizik var mı ona bakın.

Hocam hiç açılıp açılmadığı cihazın kutusundaki bantlardan bile anlaşılır. Bantlar orijinal mi duruyor, ekleme var mı vs. IMEI kontrolü yapabilirsiniz. Ama aldığınız yer zaten çok güvenli, hiç düşünmeyin bile bu ihtimali.

Sizin şüphelenmenizin sebebi, TT'de kutusu açılıp son anda iptal edilen cihazlar yüzünden mi? Eğer öyle ise, telefonun garanti girişine bakın. Mesela birisi vardı şimdi tam hatırlayamıyorum ama ekran kartım sıfır değil, garanti girişi ben satın almadan önce yapılmış diyerek değişim talep etmişti. Sonra bir daha görmedim o konuyu. Ne kadar doğru tam bilemiyorum yani. Bilgilendirme amaçlı söyledim kesinliği olmayabilir.

Sizin şüphelenmenizin sebebi, TT'de kutusu açılıp son anda iptal edilen cihazlar yüzünden mi? Eğer öyle ise, telefonun garanti girişine bakın. Mesela birisi vardı şimdi tam hatırlayamıyorum ama ekran kartım sıfır değil, garanti girişi ben satın almadan önce yapılmış diyerek değişim talep etmişti. Sonra bir daha görmedim o konuyu. Ne kadar doğru tam bilemiyorum yani. Bilgilendirme amaçlı söyledim kesinliği olmayabilir.
Garanti girişine nereden bakabilirim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı