Yeni Alınan Cep Telefonu Şarj Edilmeli mi?

süleyman88

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Karadeniz
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir cep telefonu aldım. Açmadan önce şarj etmeli miyim sizce? Etmezsem ne fark eder? Birçok telefon tanıtım ve incelemesinde kutudan çıkartıp telefonu çıkartıp açıyorlar ve inceliyorlar. Kararsız kaldım. Açıp 5 dk baktıktan sonra mı şarj etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir cep telefonu aldım. Açmadan önce şarj etmeli miyim sizce? Etmezsem ne fark eder? Birçok telefon tanıtım ve incelemesinde kutudan çıkartıp telefonu çıkartıp açıyorlar ve inceliyorlar. Kararsız kaldım. Açıp 5 dk baktıktan sonra mı şarj etmeliyim?
Büyük kanalların yaptığı incelemelerden bahsediyorsan onlara ayrı telefon yollanıyor. Yani orada kutudan çıkan ürün daha önce 5-6 kanal tarafından daha incelenmiş, firmaya geri yollanmış ürün oluyor. Kullanım kılavuzunun söylediği şekilde kullanın.

Ben genelde ilk şarjı telefonun kendi şarjını bitirdikten sonra 0-100 yaparım ki batarya kendine gelsin.

Tam emin değilim ama bence şimdi aç şarj % 5 kalana kadar açık tut, incele falan sonra şarja tak % 100 olana kadar bekle. Sonra normal devam et.

Geri
Yukarı