Yeni Alınan Fanlar Nereye Takılmalı?

Anladım ben hava akışı olarak da düşündüm de ondan dolayı sordum.
Kusura bakmayın çoook yorgunum da ne yazdığımı anlamadım bile ben her ikisi içinde sabah bakayım yatsam iyi olacak galiba hem kablo hem hava akışı.

Eh kafayı yenileyip geldim hocam yalnız şu an önerim ilk önce termal macun olur eğer daha fan almadıysanız, onun dışında oyun yani yük altındaki değerler önemli. Bunu da aynı programla test yaparak öğrenelim derim.
Bu gayet güzel olur.

Hocam o zaman siz sipariş gelince etiketleyin yalnız ilk önce termal macun uygulayın sonra neresi ısınıyorsa problem neredeyse ona göre fanların montajını yapalım ne dersiniz?
Ayrıca GPU içinde termal macun değişimi yapacak mısınız?
Eğer artarsa yapın derim.

2 fanı yukarı diğer fanı da egzoz fanla değişim yapacam. Eğer biliyorsanız hangi kabloya bağlayacağımı söyleyebilir misiniz ? Linkini ilk mesajda bırakmıştım.

Selamlar bende yeni bir PC topladım ve 2 parça kaldı bitmesine her neyse. Kasa Sharkoon TG5 Red temperli cam. Biraz araştırma yaptım bu ek fan meselesi ile ilgili bir konuda şöyle bir resim buldum. Bu senaryoları tek tek deneyeceğim ve hangi senaryoda kaç derece aldıysam not geçip hangisi iyiyse onunla devam edeceğim sanada tavsiyem bu şekilde olur. Ya da daha iyi öneri var ise onu düşünebilirsin. Radyatör, 140mm ve 120mm dediği kısma pek takılma oralara elinde olan fanlar ile senaryonu seçebilirsin.

Dosya Ekleri

• b7f5431c0917e103b898ce69f2e2eda1.jpg
    b7f5431c0917e103b898ce69f2e2eda1.jpg
    92,8 KB · Görüntüleme: 30
Selamlar bende yeni bir PC topladım ve 2 parça kaldı bitmesine her neyse. Kasa Sharkoon TG5 Red temperli cam. Biraz araştırma yaptım bu ek fan meselesi ile ilgili bir konuda şöyle bir resim buldum. Bu senaryoları tek tek deneyeceğim ve hangi senaryoda kaç derece aldıysam not geçip hangisi iyiyse onunla devam edeceğim sanada tavsiyem bu şekilde olur. Ya da daha iyi öneri var ise onu düşünebilirsin. Radyatör, 140mm ve 120mm dediği kısma pek takılma oralara elinde olan fanlar ile senaryonu seçebilirsin.
Kasa içindeki havayı dışarıya verecek şekilde takacam zaten. Şuan 2 tane fan yeri boş. 3.fanı da egzoz fanla değiştireceğim.
Eğer fanlar geldiyse anlatayım hocam yoksa sonra gelince atın fotoğrafları ben de anlatayım.İsterseniz şimdide anlatırım. Basit zor bir şey değil.
Konunun başında attığım girişler boş sadece. Aldığım fanın da linkini bıraktım. Ekstra bir kablo almama gerek yok değil mi? Bu girişlere takacağım.

Geri
Yukarı