Yeni alınan hazır sistem iade edilebilir mi?

Aynen, buyurun başvurun mahkemeye. Kusura bakmayın, internetten aynı bileşenlere sahip her türlü testlerini bulabileceğiniz sistemi satın alıp sonrasında durduk yere iade etmeniz kadar saçma bir durum yok. Sistemi satın alırken de okuyabileceğiniz "iade koşulları" ibaresinden de öyle bir madde yokmuş gibi davranmanız garip.

Yeni tanıştığım bir çocuk almış. Ben de iade etmesi için elimden geleni yapıyorum.
Verimli mesajlar atarsanız sevinirim.

Ben de farkındayım neden araştırmadan alıyorsun diye kızdım bende.

Yeni tanıştığım bir çocuk almış. Ben de iade etmesi için elimden geleni yapıyorum.
Verimli mesajlar atarsanız sevinirim.

Ben de farkındayım neden araştırmadan alıyorsun diye kızdım bende.
Ya okumadan geçiyorsun ya da seni rahatlatacak mesaj görürsün diye olumsuz mesajları görmezden geliyorsun. Yoksa şu ana kadar gayet verimli mesajlar atıldı.

Teknobiyotik denen yer kulak üstü kulaklık ve fareyi bile hijyenik ürün kabul edip iadesini reddeden, müşteri memnuniyetini önemsemeyen bir yer. Kaldı ki buraki dayanak noktaları gayet haklı ve hazır sistem satan her site için geçerli. Kişinin özel istek ve ihtiyaçlarına göre hazırlanan siparişlerde cayma hakkı yok. T.C. Ticaret Bakanlığı.

Hazır sistem denilen şey bir fabrikadan öylece çıkan, paketlenen ve satılan bir şey değil. Satıcılar ellerinde olan stoklara göre uyumlu parçaları bir arada "listeleyip" dileyenlerin bunlarla kurulmuş bilgisayarı kullanma imkanı sunar. Sen sipariş ettiğinde bu parçaların paketleri açılır(artık sıfır ürün olmaktan çıkar) montajlanır ve sana gönderilir. Sen iade etmek isteyip gönderdiğinde ne olacak? Ya başkası birebir aynı sistemi sipariş etmezse? Etse de paketi açılmıştır. Yeni alıcısı kabul etmez. Parçaları da tekli satılamaz. Çünkü kimisinde preslenmiş ambalaj olduğu için yırtılarak açılır kimisinde de hologramlı bandroller yırtılır. O yüzden tekrardan başkasına satılması mümkün olmayan bir üründür.

Kusur ve arıza varsa gönderirsin. Onlar da teknik servis raporuna göre iade, değişim veya onarım yapar. Ancak cayma hakkı diye birşey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı