Yeni alınan HDD çalışma süresi 24484/saat yazıyor

Bu çalışma saatini SMART hesapladığı için neye göre hesapladığını çok bilmiyorum. Bazen o değer sapıttığı için.
Hem çalışma saati çok önemli değil. Önemli olan diskin durumu.

Olabilir. Açma kapama sayısı düşük olduğuna göre. Normal bir kullanıcıya ait bir disk gibi gözükmüyor.

Diskin kullanım süresinden ziyade diske yazılan toplam veri miktarına bakabilirsiniz.
O değer yazmıyor, yani 0 da yazmıyor. Sadece ----- var.

Kafanızı yormadan iade edin o zaman. Bir daha aynı mağazadan alışveriş yapmazsınız. Başka mağazadan alırsınız. SSD'lerin ilk çıktıkları zamanda bozulmuş ve tamir edilmiş bir SSD almıştım 1-2 yıl götürdü beni. (150 TL'ye almıştım bilgisayarcıda çalıştığım için.) Muhtemelen benzer bir şey yapmış olabilirler.

Kafanızı yormadan iade edin o zaman. Bir daha aynı mağazadan alışveriş yapmazsınız. Başka mağazadan alırsınız. SSD'lerin ilk çıktıkları zamanda bozulmuş ve tamir edilmiş bir SSD almıştım 1-2 yıl götürdü beni. (150 TL'ye almıştım bilgisayarcıda çalıştığım için.) Muhtemelen benzer bir şey yapmış olabilirler.
Mağaza ile görüştükten sonra sonucu yazacağım, bilgilendirme için. SSD'ler daha sağlamdır ancak HDD lere güven olmuyor malesef.

Geri
Yukarı