Yeni alınan Ideapad Gaming laptopun şarjı neden hızlı bitiyor?

mehmet2333

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Gıda Mühendisi
Arkadaşlar genelde prize takılı olarak kullanıyorum laptopu ama daha alalı 10 gün bile olmadı bazen günlük işler için prizden çıkarıp sadece internette gezinip, bir şeyler indirsem bile şarjı maximum en düşük parlaklık ayarlarında, pil tasarrufunda bile 1,2 saat zor gidiyor acaba işlemcisi güçlü olduğu için çok mu güç tüketiyor bu normal mi? İşlemcisi Ryzen 5 5600h 16 GB RAM var, GTX 1650 ekran kartı var. Windows 11 işletim sistemi.

Oyun laptoplarinda (oyun laptopu bile değil diyebiliriz) maalesef hızlı bir şekilde şarj bitiyor şarja takılı oynamanız gerek. İsterseniz iade edip daha kaliteli PC toplayabilirsiniz çünkü 2 yıldan sonra laptopların ömrü bitiyor.

2 yıldan sonra maalesef normal masaüstüde teknolojiye yenik düşmeye başlıyor kaldı ki ekran kartı fiyatları malum 2 katı para vermem lazım. Prize takılı oynamak normalse ve sisteme zarar vermiyorsa benim için sıkıntı yok.

Yani işlemci frekans değerlerini kontrol ettim hep 3,6 GHz civarında gücü tüketen bence bu işlemci ama neden bu kadar erken bitiyor %2,%3 gidiyor bir anda boş masaüstünde dururken bile şarjı bitiyor.

Yani işlemci frekans değerlerini kontrol ettim hep 3,6 GHz civarında gücü tüketen bence bu işlemci ama neden bu kadar erken bitiyor %2,%3 gidiyor bir anda boş masaüstünde dururken bile şarjı bitiyor.
Pil tasarruf moduna Lenovo Vantage üzerinden alırsanız işlemci gücünü sınırlayacaktır. Eğer bilgisayarınızda HDD takılıysa o da etkiliyor sarjı.

Müşteri hizmetlerini aradım laptop yeni bataryayı entegre edip tam kapasite kullanmak için en az 10-15 kere 0'dan %100'e kadar şarj edip denemelisin dedi ne kadar doğru bilemem öyle deneyelim bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı