Yeni alınan iPhone 13 nasıl şarj edilmeli?

Yorumlara bak, şaka gibi. Arkadaşlar yaşadığımız yılın farkında mısınız bilmiyorum ancak 2023'de yaşıyoruz. Bu dediğiniz şeyler 10-15 yıl öncesinde kaldı. Şu anki bataryalar için bu tarz şeylere gerek yok, sadece ilk 1-2 ay pili az gidebilir bu da cihaz uzun süre kapalı kaldığı için, zamanla kendini optimize eder yani.

Konuya cevap olarak gelecek olursak batarya ömrünü 5-6 yılda değil de 7 yılda doldursun diyorsanız her seferinde %70-80 civarına kadar şarj edip bırakın, o şekilde kullanın ancak bana soracak olursanız gereği yok.
Senin "2023 yılındayız" demene mi bakalım yoksa her yerde konu olan şeylere mi bakalım? Yıl hiç bir şeyi değiştirmiyor kanka. Yıla takılıp kalmışsınız başka şeylerle alakanız yok. Ayrıca gerek yok diyorsunuz ama gayet mantıklı bir şey %85'e kadar şarj etmesini sağlayan bir ayarı da eğer gerek olmasaydı oraya koymazlardı adamlar.

Senin "2023 yılındayız" demene mi bakalım yoksa her yerde konu olan şeylere mi bakalım? Yıl hiç bir şeyi değiştirmiyor kanka. Yıla takılıp kalmışsınız başka şeylerle alakanız yok.
Şaka gibi derken ciddiydim, sizinle tartışmak ile uğraşmayacağım. Sanıyorum ki hala daha Nokia tarzında cihazlar kullandığınızı sanıyorsunuz.

Şaka gibi derken ciddiydim, sizinle tartışmak ile uğraşmayacağım. Sanıyorum ki hala daha Nokia tarzında cihazlar kullandığınızı sanıyorsunuz.
Tamamdır sen git şarjını %49'da şarj et kanka hatta %80 iken gece şarjda bırak 2023 yılındayız sonuçta hiç bir şey olmaz tamam mı bataryalar üstün teknolojilerle çevirili biz bilmiyoruz. 🤣🤣🤣 asıl şaka sensin bu arada.

Son nesil cihazlarda bile pil sekmesinde çeşitli ayarlar var. iPhone da pil ömrünü arttırmak için %80’den sonra şarjı aşırı yavaşlatma ayarı var. Laptoplarda da benzer ayarlar var. Sürekli fişe takılı kullanacaksanız %60 da, pil ömrü için %80 de takılı kalmasını sağlayan ayarlar var. Öyle hurafe falan değil yani.

Son nesil cihazlarda bile pil sekmesinde çeşitli ayarlar var. iPhone da pil ömrünü arttırmak için %80’den sonra şarjı aşırı yavaşlatma ayarı var. Laptoplarda da benzer ayarlar var. Sürekli fişe takılı kullanacaksanız %60 da, pil ömrü için %80 de takılı kalmasını sağlayan ayarlar var. Öyle hurafe falan değil yani.
Siz benim yazdığım yorumu okumuyorsunuz sanırım, okumayı öğrenin sonra cevap yazın.

Yeni konular

Geri
Yukarı