Yeni alınan iPhone SE 2020 ilk açılışta kaç saat şarj edilmeli?

Eren T.

Hectopat
Makaleler
6
Daha fazla  
Telefon EasyCep'ten, sıfır değil yani. Pil değişmiş, aldığımda hiç şarjı yoktu. Sonra şarjdayken kendi kendine açıldı, %3 falandı. Ben bu telefonu sıfırlayacağım. Sıfırlamak için ne kadar şarj lazım, bir de ne kadar şarj etmeliyim? 80%'in üzerine çıkarmalı mıyım? Pil sağlığı 100%. Şu an şarj oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne olursa olsun %20'nin altına, %80'in üstüne çıkarmayın. Şarjdayken de oynamayın. Pil şarj olurken ısınmasın yani. Şarjda kılıfı da çıkarıyorum ben mesela. 4-5 ay oldu alalı hala sağlığım %100.

Yuzde 20'nin altina dusurmeyin, telefon sarj olurken mumkunse kullanmayin yeterli. Yuzde 100'e kadar sarj edebilirsiniz zaten pili cok buyuk olan bir cihaz degil. Ilk alindiginda da su kadar saat sarj etme olayi artik yok pil 1 hafta 10 gun icerisinde cihaza alisir zaten.

O zaman asla %20'nin altına düşürmüyorum, telefonu şarjda kullanmıyorum.

Asla gibi bir durum yok. Oldu da zor bir durumda kaldiniz tabi yuzde 20'nin altinda kullanabilirsiniz. Surekli olmasin yeter. Pil dedigimiz sey kolay yipranan bir teknoloji zaten ne kadar korursaniz koruyun pil sagligi azalacak. Sarj olurken kilifi cikarmaya gerek yok cihaz sarj oldukca aldigi akimi azaltiyor zaten dolayisiyla o isinma ilk etapta oluyor bir miktar.

Asla gibi bir durum yok. Oldu da zor bir durumda kaldiniz tabi yuzde 20'nin altinda kullanabilirsiniz. Surekli olmasin yeter. Pil dedigimiz sey kolay yipranan bir teknoloji zaten ne kadar korursaniz koruyun pil sagligi azalacak. Sarj olurken kilifi cikarmaya gerek yok cihaz sarj oldukca aldigi akimi azaltiyor zaten dolayisiyla o isinma ilk etapta oluyor bir miktar.

Peki %80'in üzerine çıkarmamanın sebebi nedir?

Geri
Yukarı