Yeni alınan motoru zorlamak sıkıntı yaratır mı?

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün motorumu aldim. Heyecanlı olduğum için hemen çıkıp sürmeyi denedim. Vites geçişlerinde motoru biraz zorluyorum motor ya ileri ya da geri gidiyor nedense. Bir de yanlışlıkla 2.viteste giderken vites attirayım derken 1'e aldım vitesi motor bağırdı biraz. Korkuyorum motoru çok zorladım nasıl süreceğim ben bunu diye. Çok sorun olur mu motorda kalıcı hasar gibi? Bir de önerileriniz varsa çok memnun olurum.

Bugün motorumu aldim. Heyecanlı olduğum için hemen çıkıp sürmeyi denedim. Vites geçişlerinde motoru biraz zorluyorum motor ya ileri ya da geri gidiyor nedense. Bir de yanlışlıkla 2.viteste giderken vites attirayım derken 1'e aldım vitesi motor bağırdı biraz. Korkuyorum motoru çok zorladım nasıl süreceğim ben bunu diye. Çok sorun olur mu motorda kalıcı hasar gibi? Bir de önerileriniz varsa çok memnun olurum.

Sıfır km mi ikinci el mi motor.

Hocam ilk zamanlar zorlamayın motor rodajda olduğu için yüksek devirlerde ani hızlanmalar yapmayın vites attıktan sonra ufak aragaz vererek motoru rahatlatın.

YouTube üzerinden altın elbiseli adam (barkın bayoğlu Allah rahmet eğlesin) izleyebilirsiniz.
Videoları çok bilgilendirici.

Hangi motor bilmiyorum ama hint ve Çin malı motorlarda o vites geçişi ağır oluyor ilk başlarda bende ilk aldığım gün sürekli 1'den 2'ye atarken boşa atıp redline yapıyordum istemeden rodajda olduğun için vitesi genellikle düşük devirde atıyorsun o yüzdende motor rahat vites atmıyor normal 500 bakımından sonra nadir olsa da ara sıra yüksek devirleri göster uzun süre değil ama sürekli aynı devirde tutma yani korkma bir şey olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı